Veronica Meleklerinin günleri. İsim gününü ne zaman kutlayacağız 2019

Veronica Meleklerinin günleri. İsim gününü ne zaman kutlayacağız 2019
22.08.2019

Veronica Meleklerinin günleri. İsim gününü ne zaman kutlayacağız 40

Veronica Meleklerinin günleri. İsim gününü ne zaman kutlayacağız?

Bir adın kökeninin iki değişik çeşidi vardırVeronica. İlk uyarlamaya göre, bu isim Yunan kökenlidir. Nick - her savaşta askere zafer kazandıran Tanrıça'nın adıydı. Fakat Latince dilden yapılan çeviride adı tamamen farklı bir anlam taşıyor. "Gerçek imaj" anlamına gelir ve bunun iki kelimeden - vera ikonundan kaynaklandığına inanılmaktadır. İsmin kendisi ile eksik bir tesadüf yanlış telaffuztan kaynaklanmaktadır.

Veronica Meleklerinin Günleri: Tebrikler için tarihler

Olağandışı ve güzel bir kadınismi telaffuz etmek inatçı bir karakterin sahibidir. Çok güçlü bir anne içgüdüsü vardır, ihale ve kadınsıdır. Veronica Meleklerinin günleri yılda üç kez kutlanır. Bu tür randevulara düştüler: 25 Temmuz, 30 Temmuz ve 17 Ekim.

Melek Veronica randevusu günüVeronica Melek Günü (Kaç kişi olacak)onun adını kutlamak için gün) kız velileri vaftiz öğrenirler. Bu ismi taşıyan yetişkin bir kadın için, koruyucu melek doğum gününe en yakın tarihte belirlenir. 25 Temmuz'da doğan patronluk Veronica, Veronica Doğrusu, 30 Temmuz - şehit Veronica, 17 Ekim - şehit Virineya (Veronika) Edessa olacak.

Veronica Doğrusu, 25 Temmuz

Veronica adının ilk sözü şu şekildedir:İncil. Kitap, İsa zamanında bile Panead antik kentinde yaşayan bir kadın olduğunu söylüyor. On iki yıl boyunca acı verici kanamadan muzdaripti. Bu süre boyunca kadın doktorlara olan her türlü yolu tüketti, ancak iyileşmedi.

İnsanların mucizevi iyileştirmelerini duydu;İsa Mesih'e dokundu. Kurtarıcı, çarmıhını Golgotha'ya taşıdığında, kadın kalabalığa katılarak onun arkasında yürümeye başladı. İsa'nın çarpı altında İsa düştüğünde, Veronica ona doğru eğildi, onu suladı ve kanı yüzünden sildi. Aynı zamanda Kurtarıcıya dokunduğında kadın hastalığının gitmiş olduğunu hissediyordu. Bir dokunuştan İsa Mesih Veronica'ya on iki yılın acı çekmesinden sonra iyileşildi.

Fakat bu sadece o mucize değildi.o sırada oldu. Kadın eve döndüğünde, İsa'nın suratını sildiği tahtada onu göründü. Bu tuvalin, Kurtarıcı'nın imajıyla parçası hala mucizevi bir simge olarak kabul edilmektedir.

Veronica meleğinin günleriOnu iyileştirdikten sonra kadın eve koydu.Kurtarıcı'nın bakır heykeli. Dibindeki çim büyüdü mucizevi. Diğer kanayan kadınların hastalığından iyileşti. Bakır heykeli sadece Apostat İmparator Julian tarafından imha edildi.

Veronica meleği günü, hangi tarih düşer?25 Temmuz'da kilise, Haklı Azizleri hatırlar ve Mucizenin mucizevi simgesinin mucizevi görünümünü not eder. Bu arada, bazı kaynaklarda kadının farklı bir isim kullandığı belirtiliyor. İyileşmenin ardından Veronica'nın adını aldı ve Latince kelimeler vera simgesinden ("gerçek görüntü") oluşuyordu.

Veronika'nın isim günleri 30 Temmuz

Veronica adlı kadınlar için başka bir Melek Günü30 Temmuz'da düşüyor. Bu tarihte, kilise şehit Veronica'yı hatırlıyor. Bununla birlikte, bu kadının kim olduğu ve İsa Mesih'e olan inancı için işkencenin nasıl yapıldığına dair bilgiler korunmamıştır.

sayının hızının meleği günüTemmuz ayında düşen Veronica meleği günleri birbirine çok yakın. Bu yüzden bu isimde bir kızın ebeveynleri çocuğuna koruyucu aziz seçme hakkına sahipler.

Şehit Virineus (Veronica). Ortodoks meleğinin günü - 17 Ekim

MS 304 yılında, saltanatı dönemindeRoma İmparatoru Diocletian, Hıristiyan zulüm sadece yasak değildi, aynı zamanda hoş karşılandı. Bundan dolayı, inananlar basitçe ölüme mahkum edildi. Christian Veronica, annesi ve kız kardeşi ile birlikte aynı zamanda Antakya'dan kaçmak zorunda kaldı. Komşu şehir olan Edessa'da durdular. Bu nedenle "Edessa" kelimesi Veronica adına eklenmiştir.

Veronica Angel Günü OrtodoksUzun zamandır kız annesi ve kız kardeşi kaldıücretsiz. Zalimler çok geçmeden onları ele geçirdiler ve Antioch'a geri götürdüler. Fakat gerçek Hıristiyanlar, askerlerin akşam yemeğine oturmasını, en iyi kıyafetlerini giymelerini, Rab'be namaz kıldığını ve suya daldırdıklarını bekliyordu. Veronica, annesi ve kız kardeşi şehit edildi, ama zulümlerin eline verilmiyordu.

Veronica meleğinin günleri sadece 25 ve 30 Temmuz'da değil, 17 Ekim'de de kutlanıyor. Bu gün Ortodoks Kilisesi, Lord'a olan inancından dolayı acı çeken Virineya (Veronica) isimli bir şehit hatırlıyor.

Veronica Meleklerinin günleri. İsim gününü ne zaman kutlayacağız 2019

Veronica Meleklerinin günleri. İsim gününü ne zaman kutlayacağız 2019

Related news

 • Yakın akrabalar arasındaki hediye vergilendirilmeyecek veya vergilendirilmeyecek mi
 • Dünya Kupası’na ev sahipliği yapacak Nijniy Novgorod’un çehresi değişiyor
 • Helpex anticold: talimatlar (tabletler). İlacın kontraendikasyonları ve yan etkileri
 • Tunus İşi Kolay Bebek Yelek Modeli Yapılışı Türkçe Videolu
 • Antre ve hol dekorasyonunun püf noktaları

 • Veronica Meleklerinin günleri. İsim gününü ne zaman kutlayacağız 3

  Veronica Meleklerinin günleri. İsim gününü ne zaman kutlayacağız


  Veronica Meleklerinin günleri. İsim gününü ne zaman kutlayacağız 56

  Veronica Meleklerinin günleri. İsim gününü ne zaman kutlayacağız 72

  Veronica Meleklerinin günleri. İsim gününü ne zaman kutlayacağız 79

  Veronica Meleklerinin günleri. İsim gününü ne zaman kutlayacağız 87

  Veronica Meleklerinin günleri. İsim gününü ne zaman kutlayacağız 57

  Veronica Meleklerinin günleri. İsim gününü ne zaman kutlayacağız 41

  Veronica Meleklerinin günleri. İsim gününü ne zaman kutlayacağız 63

  Veronica Meleklerinin günleri. İsim gününü ne zaman kutlayacağız 30

  Veronica Meleklerinin günleri. İsim gününü ne zaman kutlayacağız 39

  Veronica Meleklerinin günleri. İsim gününü ne zaman kutlayacağız 54

  Veronica Meleklerinin günleri. İsim gününü ne zaman kutlayacağız 86