Vittroca Violet: tohumların dışına çıkma 2019

Vittroca Violet: tohumların dışına çıkma 2019

Vittroca Violet: tohumların dışına çıkma 26 29.01.2019, 15:55

Vittroca Violet: tohumların dışına çıkma

Narin menekşeler tüm yıl boyunca bakışı sevindirirPencerelerin üzerindeki vazolar, daha sonra evin yakınındaki çiçek yataklarında. Pency bitki çiçek yatakları, ancak teraslarda saksılarda da muhteşem görünüyor. Nasıl büyüyüp bu güzelliğe dikkat çekmek için makalemizden öğrenebilirsiniz.menekşe menekşe

Viola, Vittroke'nin menekşe, hercai menekşeler ...

Her şey onun hakkında, Vittrock'un şişesindenmenekşe ailesi. Yıllık bitkiler en çarpıcı renklere sahiptir: mor, beyaz, pembe, çikolata, zengin mavi. Yakut kırmızısı veya koyu kahverengi, sarı ve beyaz gözlü çiçekler muhteşemdir!

Çiçeklerin büyük çiçekli çeşitleri genellikle koyu mavi gözenekli, kırmızı veya sarı bir renge sahiptir. İlkbaharda çiçek açarlar.

Küçük çiçekli çeşitleri, yazdan sonbahara kadar çiçek açar, parlak bir palete sahiptir, ancak karanlık gözlere sahip değildirler. Birkaç çeşit dikerseniz, tüm sıcak günlerde renklerin bolluğuna hayran olabilirsiniz!

Tohumdan çiçek

Bitkiler ile bitkileri dikmek çok daha kolay vesüreçler, ama bir tohum bitkisi yetiştirmek için denemeniz gerekir. Tohumların çimlenmesi için iki seçenek vardır. Karmaşık bir şey yok, ama her adımı zamanında yapmanız gerekiyor ve Vittroke'nin menekşe rengi rengarenk çiçeği ile size teşekkür edecek. Ekimi seralarda ve seralarda, camlı balkonlarda gerçekleştirilebilir.tohumlardan büyüyen menekşe tohumu menekşe

 1. Ekim başında seralarda ekim yapılır.Mart, sıcaklık 20 ° C'nin altında olmamalıdır. Fide ortaya çıktığında, güneşli bir yere taşınmalıdır, ancak sıcaklık 10-15 dereceye indirilmelidir.
 2. Temmuz ayında tohumları ekebilir ve aralarında boş alan bırakabilirsiniz. Yaz aylarında ekilen bitki, sadece önümüzdeki yıl çiçek açacak.
 3. Mayıs ayında, kültürü genç sürgünlerle derinlemesine yarım santimetre dikebilirsiniz. Transplant için üç düğüm ile kesimleri seçmek gereklidir.

En kolay yol bitmiş fidelerin dikilmesidir.

Sıcak aylarda Vittroke'nin menekşe çiçeklerinin pencerelerinizin altında nasıl büyülendiğine hayran olabilirsiniz. Tohumlardan yapılan ekim daha fazla dikkat ve özen gerektirir.

Uygun bakım ve coşkulu çiçeklenme

Uygun koşullarda, Vittroca'nın menekşe çiçekleridaha yoğun. Bitki sulamayı sever, ancak suyun durgunlaşması olmamalıdır, çok fazla ışık veya kısmi gölgenin olduğu yerlerde ekinlerin ekilmesi gereklidir. Düşük ışıklı yerlerde, çiçekler küçülür.Menekşe'nin menekşe fotoğrafı

Vittroca'nın menekşe rengi mineral gübrelerle beslendiğinde daha iyi çiçek açar. Gübre bu bitkiler ile gübrelenemez.

Çizgiler veya siyahlık görünürsesap ve kök çürüklüğüne yakın görülür - bu durum bitkinin bir hastalık olduğunu gösterir, bunun nedeni aşırı sulama olabilir. Bu durumda, hasta örnekleri çıkarılmalı ve komşuları bakır klorür çözeltisi ile püskürtülmelidir. Yapraklarda külleme göründüğünde, eşit oranlarda bir soda ve sabun çözeltisi yapabilirsiniz.

Menekşe uzun çiçek açmış

Olağandışı ve canlı bir şekilde Vittroke'nin çiçek açması menekşesi. Modern dijital teknolojinin yardımıyla yapılan fotoğraflar, çiçeğin güzelliğini tam olarak iletiyor. Ve bu güzelliğin mümkün olduğu kadar uzun sürdüğü, zamanla solmuş çiçekleri koparmak gerekiyor. Tohumların olgunlaştırılmasından sonra, kapsüllerin kaburgaları beyaza döner ve bitkiler büyümeye son verir ve akış ile çiçeklenme durur.

Dış güzelliğe ek olarak, Vittroke'nin menekşesinin de iyileştirici özellikleri vardır, tıbbi özelliklerin tanımı ilgili literatürde bulunabilir.

Menekşe yeterince hızlı büyür, 25 ulaşırsantimetre. Çiçeklenme sırasında, bitki biraz büyür ve yeni çiçeklerin serbest bırakılması birkaç ay sürebilir. Çiçeklenme zamanı yüksek sıcaklıklarda kısaltılır. Bitkiler çok yoğun olarak ekilirse, Vittrock'un Menekşe rengi daha az renk verir. Bitkilerin çiçeklenme dönemi erken ilkbahardan sonbahar sonlarına kadar gerilir.

Menekşe'nin menekşe açıklaması

Dikim için çeşitli seçim

Menekşeleri yetiştirmek için bir istek yok isetohumdan, hazır sürgünler satın almak mümkündür, bu baharda bunu yapmak ve örnek çok uzağa uzatılmışsa, kompakt bitkileri seçmek daha iyidir, bundan kaçınmak daha iyidir.

Çeşitleri seçmek, sadece tat alma duygunuzla yönlendirilebilir, farklı olmadıkları bakım bakımından, ana ve en önemli fark, çiçeğin rengi ve büyüklüğüdür!

Büyük ve küçük çiçekleri olan kültürler dikilebilir, Vittroc'un farklı çeşitlerden gelen menekşeleri de yan yana var olurlar.

Çeşitlere giriş

Bitkileri dikerken, arzularınıza güvenebilirsiniz, ancak Vittroca'nın menekşe çiçeklerini nasıl değerlendirmeniz önerilir.

menekşe solmuş menekşeFarklı çeşitlerde çiçeklenme zamanlaması değişebilir. Bu özellikleri biliyorsanız, sitenizdeki çiçekler ilkbahardan sonbahara kadar olacak şekilde dikebilirsiniz. Tüm çeşitleri tanımlamak inanılmaz derecede zordur, çünkü bunların çoğu melezler vardır. Bitkiler sadece çiçeklerin renginde farklılık gösteriyorsa, çeşit serilerinde birleşirler.

Dev çiçekler

Çiçeğin büyüklüğü mümkün olduğu kadar büyüktür, çeşitler çeşitli tonlarla temsil edilir, hava koşullarına bağlı olarak iyi tolere edilirler.

 1. Çapları 11 cm'ye kadar ulaşabilir Süper Majestic Devler F1 düşük çalılıklarda yetişir, bütün mevsimleri açar, sıcaklık değişikliklerini ve ısıyı iyi tolere eder. Farklı renklerde olabilir.
 2. Erken çiçeklenme ile yeni Magnum F1 serilerinden biri.Menekşe menekşesi

Büyük çiçekli menekşe

 1. Soğuk olduğunda rengi değiştiren dinamit - daha parlak hale gelir; hava sıcak olduğunda, daha hafif olur.
 2. Ultima F1 neredeyse dona doğru çiçek açar.
 3. Ultima Reiens Taç F1 - lekesiz, doğru formun bir çiçek, cüce çalı üzerinde büyür.
 4. Uzun süredir çeşitli imparatorluk, 12 farklı renk çeşidi ile temsil edilir.

Vittrock'un Orta Menekşe Menekşe

 1. Spring Time F1'den 20 çeşit. Renk erken ve uzun bir süre dışarı atılır, bitki kompakt, kış dayanıklı.
 2. Hızla büyüyen, Trimardo'nun gür yeşili çeşitliliği. Klasik formun çiçeği. En yaygın çeşitleri: Kardinal, Adonis, Lord Beaconsfield, Morenkenig, Süper Beaconsfield.
 3. Kuyuya iyi tahammül eder, Schweizer Riesen erken ve bol çiçek açar. Bu çeşitliliğin popüler çeşitleri: Firnenshnee, Oranzhe Mari, Firenhold, Flamme, Bergvaht, Abendglut.
 4. Kristal Kase - hangi cüce çeşidi, hangi12 çeşit var. Homojen bir renk ve sayısız tomurcuk. Küçük koyu yeşil yaprakları ile kültür. Menekşe açık alanlar için uygundur, ısıyı iyi tolere eder.
 5. Vittrock'un Violet Maximo F1, soğuk ve sıcak tarafından iyi tolere edilir. Çiçeklenmenin başlangıcı erken ve uzundur. 12 çeşit çeşidinde, isimler rengi yansıtır (Maxim Rose, Maxim Orange ve benzeri).
 6. 15 çeşit Gaines Forraner F1'in çeşitliliğini içerir. Bitki kışı iyi tolere eder.

Küçük çiçekli menekşeler

 1. Hemalis - çiçeklenme erken başlar, çalılar küçüktür. Çeşitlilik Jupiter, Mars, Geolis, Himmelskenigin, Nordpol gibi popüler çeşitleri içerir.
 2. Varietal F1 Universal 10 çeşit içerir. Erken gür çiçeklere göre farklılık gösterirler.
 3. Flamenco F1'in çeşidi, yanlışlıkla böyle bir isim taşımamaktadır. Sarı, bulanık bir kuluçkalık ortası olan kırmızı-turuncu çiçekler kesinlikle bu kışkırtıcı dansın dansçılarına benzemektedir.menekşe solmuş menekşe

İşte çok yönlü bir Vittroke's menekşe olabilir. Çok popüler olmayan birçok başka çeşit var, ama bundan daha az güzel değil.

Doğru yeri seçmek

Bir ürün dikmek için bir yer seçmek, bu arzu edilirısıya, güneş ışığına, neme ve buna nasıl tepki verdiğini bilir. Vittroca'nın menekşe iddiasız, hem açık yerde, hem de saksılarda ve saksılarda yetişir. Tek bir yere çok sayıda menekşe dikerseniz, bitki örtüsünün geri kalanının arka planında parlak bir noktaya dönüşeceklerdir.

Çiçekler geçici bir kuraklığa bile tahammül etmez, bu nedenle sulama gerektiği gibi yapılmalıdır, böylece arazi kurulamaz. Her iki haftada bir, bitki tercihen gübre ile beslenir.

Bitkilerin bakımı gerçekten çok şey gerektirirsaati. Bu bitkiler sağlıklı ve sürekli çiçeklendi, izlenmesi gerekiyor. Kurutulmuş çiçekler ve yapraklar, su ve böceklerden gelen böcekleri temizlemek gerekir. Sadece bu durumda, serada çiçeklere güvenebilirsiniz.

Bitkinin saklandığı zamanlar vardır, çünküGenellikle bu gibi ön bahçelerde insanlar hayvanları rahatlatmayı severler, favori yerlerinde bütün siteleri sıkıştırırlar.

Vittroca Violet: tohumların dışına çıkma 2019

Vittroca Violet: tohumların dışına çıkma 2019

Related news

 • Ev Yapımı Donut Tarifi
 • Daryal nedir - yaban hayatının kökenine
 • Son dakika... İşte Arda Turan-Berkay kavgasının görüntüleri
 • Yıkama jeli Temiz hat: kompozisyon, incelemeler
 • Daha Beyaz Gülüşler İçin Bilinmesi Gerekenler
 • FISTIKLI SIRALI OYA TÜRKÇE VİDEOLU YAPIMI

 • Vittroca Violet: tohumların dışına çıkma 37

  Vittroca Violet: tohumların dışına çıkma


  Vittroca Violet: tohumların dışına çıkma 11

  Vittroca Violet: tohumların dışına çıkma 52

  Vittroca Violet: tohumların dışına çıkma 28

  Vittroca Violet: tohumların dışına çıkma 71

  Vittroca Violet: tohumların dışına çıkma 83

  Vittroca Violet: tohumların dışına çıkma 47

  Vittroca Violet: tohumların dışına çıkma 59

  Vittroca Violet: tohumların dışına çıkma 33

  Vittroca Violet: tohumların dışına çıkma 50

  Vittroca Violet: tohumların dışına çıkma 7

  Vittroca Violet: tohumların dışına çıkma 10

  Vittroca Violet: tohumların dışına çıkma 54

  Vittroca Violet: tohumların dışına çıkma 61

  Vittroca Violet: tohumların dışına çıkma 34