Volvo 780 VNL: Özellikler 2019

Volvo 780 VNL: Özellikler 2019 Volvo 780 VNL: Özellikler

Volvo 780 VNL: Özellikler

Volvo gibi bir kamyonun geliştirilmesinde780 VNL, otomotiv endüstrisinin Amerikan ve Avrupa gelenekleri kullanıldı. Belki de bunun sayesinde, kamyon şoförlerine artık güvenli bir şekilde tekerlekli ev adı verilen bir araba yaratmayı başardık.

volvo 780 vnl

Kısaca model hakkında

Kamyon Volvo 780 VNL ışıkta üretilmektedirDoğal olarak ABD'de olan Amerikan bölümü. Bu modelin otomotiv endüstrisinin iki stilinin biraraya geldiği otomobil haline geldiği şaşırtıcı değil.

Bu Amerikan kamyonunda ne var? Görünüşünün kesin olarak belirtilebilir. Avrupa özelliklerinin mükemmel kalitesini ve güvenilirliğini yüksek seviyede tutabiliriz.

780 hattın son otomobiliVNL. Daha önceki model 770'e dayanıyordu. Sadece yenilik, sürücü için daha rahat, hatta rıhtımın uzunluğu 2 metreye çıktı. Genişliği 1 metredir ve iç mekan tipik bir Amerikan tarzında süslemeye karar verildi.

Bu traktör bir eyerüç dingilli kamyon. Amacı, kütlesi 60 tondan ulaşabilen bir karayolu traktını taşımaktır. Bu traktör için büyük boy kargoyu taşımak zor değildir. Aracın ağırlığı 9000 kilogram ve taşıma kapasitesi 30.000 kilogram. Uzunluk olarak, bu arada, 7-9 metreye ulaşıyor (yapılandırmaya bağlı). Zeminden yere kadar olan yükseklik 2.5 metredir.

 volvo kamyonlar

kabin

Kamyonunda bir kamyon şoförü için en önemli şey,böylece "çalışan" bir yer rahattı. Volvo 780 VNL böyle övünebilir. Kabin alanı beş metrekaredir - çok fazladır. Ayrıca, bu kamyonun öncüllerine kıyasla, eşyaları depolamak için bir sürü yeni ofisleri olduğunu belirtmek gerekir. Daha fazla geliştirici aydınlatma sistemini geliştirmeye karar verdiler, çünkü özellikle uzun yolculuklarda iyi bir ışık gerekiyor.

Kabin içinde bir mini buzdolabı, mikrodalga fırınfırın ve büyük TV. Genel olarak, ihtiyaç duyulabilecek herşey. Bu arada, bu modelin ayırt edici özellikleri, güzel bir radyatör ızgarası, çekici ön farlar ve sadece görünürlüğün yüksek düzeyde olması nedeniyle inanılmaz büyük aynalar.

karakteristikleri

Volvo 780 VNL mükemmel bir ürünteknik ekipman. En sık karşılaşan motor 15 litrelik Cummins ISX15. Aynı motor önceki modellere kuruldu. Bu iyidir çünkü gazların işlenmesi için tasarlanmış bir EGR sistemine sahiptir. Hala bu motorda oldukça iyi kapasite - 550 beygir gücü. Aynı zamanda, nispeten az miktarda yakıt kullanır: yaklaşık 100 litre yakıt yaklaşık 38 litre yakıt tüketir.

Volvo kamyonları her zaman kaliteleriyle ünlü olmuştur.ve VNL oldukça iyi dinamiklere sahip olabilir. Bir kamyon için olsa da, bu değerlendirme son kriteri olmalıdır. Ancak yine de bu araba 103 km / s hıza çıkabilir. Bu traktörün 9,000 kilogram ağırlığında olduğunu hatırlamakta fayda var.

Volvo vnl

Motor seçenekleri

Daha önce bahsedilen motora ek olarak, model "VolvoVNL ", Volvo Trucks tarafından geliştirilen VE D16, diğer ünitelerle birleştirilebilir ve sadece bir traktörle donatılabilenlerin en güçlü güç ünitesidir, çalışma hacmi 15.8 litredir. 600 beygir gücü üretir. Aynı zamanda, Euro-5 standartlarına tamamen uygundur.

İkinci seçenek VE D13. Başlıca avantajları güvenlik ve çevre dostudur. Doğru, önceki ünite kadar güçlü değil. Çalışma hacmi 12,8 litredir ve yalnızca 480 beygir gücü üretir.

Son seçenek en zayıf olanı - VE D12. Euro-4 sınıfına aittir. Ve hacmi 12,1 litreye eşittir. Bu motorun gücü 440 beygir gücüdür. Bu motor tarafından toplanan Volvo kamyonları, yukarıdakilerin hepsinden en az popüler olanlardır. Fakat motorların her biri ekonomik ve kullanımı rahattır.

volvo vnl 780 ayar

yönetim

Bu, ele alınması gereken bir başka önemli konu.dikkat çekmek, traktör Volvo hakkında konuşmak. "Volvo" VNL 780, boyutları ile sadece şaşırtan bir kamyon. Ancak yönetim sadece zevk getirebilir, gerçekten herhangi bir zorluğa neden olmaz.

Sadece sürücü kabininin içine bak.hemen büyük bir düğme sarı atar - bu bir el freni. İki işlevi vardır. Birincisi, tekerleklerin kilidini açmak, ikincisi de park freni. Bu nedenle, tekerleklerin kilidini açmak veya el frenini etkinleştirmek istiyorsanız, sadece düğmeye basınız.

Gösterge paneli, bir araç bilgisayarı ve bir izleme sisteminin varlığından memnun. Genel olarak, bu kısım çok başarılı - tüm göstergeler sürücünün görüş alanında.

Volvo VNL'nin o kamyon olması ilginç.hangi bir diferansiyel kilit sistemi ve "seyir" sahiptir. Bunun sayesinde traktör kolayca kış ve uygun yol koşullarına adapte edilebilir.

volvo vnl 780 özellikleri

transmisyon

Anlaşılacağı gibi, traktör Volvo VNL 780 özellikleri çok çekicidir. Onlardan bahsetmişken, aktarmadan bahsetme konusunda başarısız olmuyor.

Traktörler herhangi bir şanzıman ile donatılabilir. Yüklü ve "makine" ve "mekaniği" ve hatta "robot". Hızların sayısı sekiz ila on dört arasında değişebilir. Bu arada mekanizmalar, dünyaca ünlü Meritor ve Eaton Fuller şirketleri tarafından tedarik ediliyor.

Ama model 780 en çok tamamlandıElektronik kontrol ünitesi ile donatılmış akıllı şanzıman sayesinde, makinenin en uygun modda otomatik hız geçişini mümkün kılar.

Ayrıca her eksende olduğunu belirtmekte fayda var.Hava Ride olarak bilinen pnömatik sistem. Sadece yönetimi kolaylaştırmaz, aynı zamanda sürücünün taşıdığı yükün güvenliğini de sağlar. Ve şunu söylemeliyim ki, bu 780 modelinin ana özelliğidir. Sonuçta, tüm öncülleri hava yastıkları ve yaylı süspansiyon ile donatıldı ve bu tasarımlar çok etkili değildi.

volvo volvo vnl 780 kamyon

Paket İçeriği

Son olarak, dona- nım hakkında bir kaç kelime söylemeye değer.bu araba. Pek çok açıdan, geniş bir ekipman yelpazesi sayesinde Volvo VNL 780 çok popüler hale geldi: Modelin ayarlanması, elbette seleflerinden farklı olarak daha çekici hale getirilmesine yardımcı oldu, ancak yine de bazı seçeneklerin varlığı daha önemli.

Kamyonda ABS sistemi var.hidrolik direksiyon, elektrikli tahrik, ısıtmalı aynalar ve çok dik yamaçlarda bile tekerlekleri güvenilir bir şekilde engelleyen etkili bir park freni. Yarı römorku traktöre bağlayan cihaz, 23.000 kilogram yüke dayanıyor.

Bu arada, yukarıda araba söylendiHer 100 km'de 38 litre yakıt gerektirir. Bu kamyonun iki gaz tankı var ve bunların her birinde 570 litre yakıt doldurabilirsiniz. Bu uzun bir yolculuk için yeterli olacaktır.

Maliyete gelince? Böyle bir traktör ucuz değildir. 3.5-4 milyon rubleye mal olacak. Ancak, tüm avantajlarına bakarak, bu fiyatın haklı olduğunu anlayabiliriz.

Volvo 780 VNL: Özellikler 2019

Volvo 780 VNL: Özellikler 2019

Related news

 • Burgulu Efe Yeleği Yapımı
 • Konstantin Simonov gemisinde yolculuk
 • Limon Soslu Kek Tarifi
 • Alexander Kurgan: Biyografi ve Yaratıcılık
 • Cüce cin bir icat mı, değil mi

 • Volvo 780 VNL: Özellikler

  Volvo 780 VNL: Özellikler


  Volvo 780 VNL: Özellikler

  Volvo 780 VNL: Özellikler

  Volvo 780 VNL: Özellikler

  Volvo 780 VNL: Özellikler

  Volvo 780 VNL: Özellikler

  Volvo 780 VNL: Özellikler

  Volvo 780 VNL: Özellikler

  Volvo 780 VNL: Özellikler

  Volvo 780 VNL: Özellikler

  Volvo 780 VNL: Özellikler

  Volvo 780 VNL: Özellikler

  Volvo 780 VNL: Özellikler

  Volvo 780 VNL: Özellikler

  Volvo 780 VNL: Özellikler

  Volvo 780 VNL: Özellikler

  Volvo 780 VNL: Özellikler

  Volvo 780 VNL: Özellikler

  Volvo 780 VNL: Özellikler

  Volvo 780 VNL: Özellikler

  Volvo 780 VNL: Özellikler