Vrubelin Pan adlı resmi: Yunan Satyr veya Rus Goblin 2019

Vrubelin Pan adlı resmi: Yunan Satyr veya Rus Goblin 2019

Vrubelin Pan adlı resmi: Yunan Satyr veya Rus Goblin 18 12.02.2019, 06:52

Vrubel'in "Pan" adlı resmi: Yunan Satyr veya Rus Goblin?

Mikhail Vrubel en yetenekli veorijinal Rus sanatçıları. Resimlerinin her biri duygusal derinlik ve karakterlerin eşsiz vizyonu ile karakterize edilir. Kimse şeytanı ve hiciv'i, Vrubel'in gördüğü gibi güzel ve karmaşık olarak hayal edemezdi. Faustu sakin ve huzurlu, Margarita görkemli ve güzel ve Mephistopheles neredeyse önemsiyor. Vrubel sadece var olanı yorumlamakla kalmadı, hiçbir şeyin önyargılara ve yerleşik görüşe uymadığı yeni dünyalar yarattı.

Vrubel'in “Pan” adlı eseri tamamen farklı bir biçimde antik Yunan şeytan, isyancı, serseri ve şehvetli Satyr'in izleyicisini temsil ediyor.

resim vrubel pan

Sanatçının mirası

Mikhail Vrubel Rus bir ressamdır.Sadece gerçekliğin imajlarını değil, aynı zamanda tuval üzerine yeni dünyalar yaratmayı kendine özel bir armağana sahipti. Vrubel inanılmaz derecede zengin ama aynı zamanda telaşlı bir yaşam sürdü.

Kariyeri bir sürü iniş ve çıkış gördü -eleştirmenler dönüşümlü "korkunç daubs" ve "renkler ve şekiller parlak senfoni", resimlerini çağrıda, Sanat Akademisi defalarca onu kanatları altına almaya daha sonra tekrar sadece, onun koruması mahrum etmiştir. Tüm bunların karmaşık yaratıcı bir şekilde Vrubel bir - o meslek birlikleri, geniş işbirlikçi projeler ve boyama belirli hareketleri ve eğilimlerin parçası değildi.

Bugün Mikhail Vrubel'in çalışmasıRus sanatının ayrılmaz bir parçası ve tarihinin parlak, özgün bir sayfasını temsil eder. Birçok sanat tarihçisi Vrubel'in resimlerinde Yüksek Rönesans, erken Bizans resim sanatı, modernist ve izlenimci eğilimlerin etkisini izler. Bununla birlikte, sanatçının yaşamında olduğu gibi, Vrubel'in çalışması sadece benzer değil, aynı zamanda modern sanatta var olan terminolojiyle açıkça tanımlanamaz.

resim açıklaması resmi

Tarih Resimleri

Resim m. Vrubel "Pan", eleştirmenlerin müthiş ya da folklor nocturnes dediği bir dizi tabloya ait. Bu resimler bir gece manzarasının arka planındaki karakterleri betimliyor: Örneğin, "Kuğu Prensesi", "Geceye", "Leylak", "Kuğu" ve diğerleri gibi resimler.

Vrubel'in resimlerinin birçok sahnesi bulundutiyatro ve bale yapımları, seyahatler ve onlar hakkında hikayeler, ama sanatçı için en zengin ilham kaynağı edebiyattı. Vrubel'in “Pan” adlı resmi, Nobel ödüllü Anatole France “Saint Satyr” ın hikayesinin etkisi altında yaratıldı. Hikaye Vrubel'i o kadar çok etkiledi ki, birkaç gün içinde resmini çizdi - karısının bitmemiş portresinde.

m vrubel pan bir resmi

Vrubel'in “Pan” adlı resmi: analiz

Vrubel'in tuvalleri başka hiçbir şeye benzemez. Hepsi - motifler, ton paleti, karakterler ve hatta bireysel fırça darbeleri - benzersiz ve tekrarlanamaz. Dim ve olağanüstü manzaraları, koyu renkleri ve derin konuları tercih eden Vrubel, aralarında Demon, Swan Princess ve Pan gibi Rus resminin en canlı karakterlerini yaratmayı başardı. Vrubel'in “Pan” adlı tablosu haklı olarak “peri masalı takımının” zirvesi sayılır.

Biricikliğine ek olarak, sanatçının kimliğiVrubel'in folklor, yerli manzara ve zengin kültürüne aşığındaki yerli bir Rus sanatçı olduğu gerçeğine dayanır. Diğer kültürlerden bile ödünç alınan hikayeler, ustanın el bileğinden biraz "Ruslaşmış" dan ortaya çıktı.

Bu resmin hiçbiri bu trend değiltuval "Pan" gibi parlak olarak izlenebilir. Mikhail Vrubel "Pan" resminin açıklaması, hem resimde hem de ana karakterinde sadece "Rus ruhu" ndan bahseder. Resim, antik Yunan mitlerinden oluşan bir yarı tanrı tasvir ediyor, ama arsa ve kompozisyonda kesinlikle Yunanca bir şey yok.

Mikhail Vrubel, "Pan": resmin tanımı

Rus gece manzarasının arka planıDikkate, bir köpek gibi inanılmaz bir karakter; Ege mitlerine ait olması sadece bir toynak verir. Yani, bu yaşlı adam bir ağaç kütüğü oturdu bize ve onun keçi bacakları söyler ve bu nedenle bizim şeytan değildir. Bu fark biter.

Hatta keçi toynakları ve "Pan" tablosunun adı değilİzleyicinin oturduğu hicivde yerli folklor karakterini görmesini engeller. Vrubel Pan'unda yerini aldı, huzur için kaygısız, durgunlukta isyan, kısa bir sessizlik anı için sürekli müzik. Bir resim ve parlak bir çeşitlilikte yemekler ve şaraplar, güzel periler ve dryalar hiciv etrafında giymezler.

resmin tanımı

Pan sakin ve biraz üzgün, parlak mavisigözler, anlatılamayacak hikayeler, untrodden parkurları ve geçmiş günlerin ışığıyla gece parlıyor. Zarif, gülümseyen dryad'ları ince beyaz ağaçlarla değiştirir, sessizliklerinde daha az güzel olmaz.

Genel olarak, resmin kahramanı, manzara ve renkSanatçının büyüleyici dünyasının gizemli sembolleri ile dolu palet. Vrubel'in sembolizmi, masal yaratıklarının ikili doğasına olan ilgisiyle vurgulanmaktadır. Vrubel çalışmalarının çoğunda mistik ve insanı bir araya getirerek tek bir ayrılmaz imaj yaratıyor. Bu yüzden onun "Pan", huzur, sakin ve nazik görünümüne rağmen, yine de, arkasındaki sahnelerin büyülü dünyasının gücünü ve bilinmeyen gücünü somutlaştırıyor.

Vrubelin Pan adlı resmi: Yunan Satyr veya Rus Goblin 2019

Vrubelin Pan adlı resmi: Yunan Satyr veya Rus Goblin 2019

Related news

 • Vajinismus olduğunuzu nasıl anlarsınız
 • Çok İzlenen Videolar
 • Siyah İdrar Gelmesi Neden Olur

 • Vrubelin Pan adlı resmi: Yunan Satyr veya Rus Goblin 70

  Vrubelin Pan adlı resmi: Yunan Satyr veya Rus Goblin


  Vrubelin Pan adlı resmi: Yunan Satyr veya Rus Goblin 19

  Vrubelin Pan adlı resmi: Yunan Satyr veya Rus Goblin 99

  Vrubelin Pan adlı resmi: Yunan Satyr veya Rus Goblin 77

  Vrubelin Pan adlı resmi: Yunan Satyr veya Rus Goblin 53

  Vrubelin Pan adlı resmi: Yunan Satyr veya Rus Goblin 33

  Vrubelin Pan adlı resmi: Yunan Satyr veya Rus Goblin 28