Yün El Örgüsü Atkı Trendi 2019

Yün El Örgüsü Atkı Trendi 2019
Yün El Örgüsü Atkı Trendi


Yün El Örgüsü Atkı Trendi

Sıcacık tutacak, el emeği ve sadece kendinizde olacak bir kış aksesuarı yapımı fikirleri her zaman gözde aslında. Ayrıca şiş ile örgü örmeyi bilmek zorunda da değilsiniz! Kolda, parmaklarınızda ve hatta bir mukavvayı kullanarak kolaylıkla örmek mümkün. İşte, Yün El Örgüsü Atkı Trendi ve Stil İpuçları esraninportresi’nde.

Yün el örgüsü trendi mi olurmuş demeyin! Sonuçta kış aksesuarları söz konusu olduğunda pek çok markada gerek yün el örgüsü gerek polar, gerekse kalın yün kumaşlardan yapılmış pek çok farklı formu görmek mümkün. Ancak hemen her markaya artık kolaylıkla ulaşılabildiğinden aynı marka, aynı renk, aynı model aksesuarı herkeste görebilirsiniz. Hal böyle olunca özgün olanı arar oldu herkes. Bunun yolu da kuşkusuz kendin yapmak. Diğer yandan yeni nesil unutulan el örgüsü hobisini keşfetti diye düşünüyorum. Sebebi her ne olursa olsun, bizi sıcacık tutacak, el emeği ve sadece bize ait olan kış aksesuarı yapımı fikirlerinin trend olmasına kendi adıma mutluyum. Dahası illa şiş ile örgü örmeyi bilmek zorunda değilsiniz! Zira kolda, parmaklarınızda ve hatta bir mukavvayı kullanarak kolaylıkla örmek mümkün. İşte, Yün El Örgüsü Atkı Trendi ve Stil İpuçları esraninportresi’nde.

Yün El Örgüsü Atkı Trendi

Öncelikle beyaz, bej, yeşil ve pembe gibi pek çok farklı renkte, model ve uzunlukta atkıyı kolayca yapabilir ve kış stilinizi süsleyebilirsiniz.

İsterseniz, kıyafetlerinizin ağırlıkta olduğu bir rengi seçip örebilirsiniz veya belki canlı ve cesur renklerde atkı modelleri elde edebilirsiniz. Böylece kış kombinlerinin öne çıkan parçası olarak atkıyı seçmiş olursunuz. Özellikle bir kış rengi olan gri, siyah gibi klasik palto ve montların üzerinde böylesi canlı renklerle stilinizi ortaya koyabilirsiniz.

4 yun el orgusu atki trendi_mini

Sonuçta sizin de buradaki örneklerden gördüğünüz gibi, yün el örgüsü atkılar rahat ve yumuşak dokusu ile kombinlerde ciddi bir ağırlığa sahipler. Hele ki zıt renkte seçerseniz, stilinizde daha da büyük bir patlama yapabilirler. Kürklü ceketler, montlar hariç sıcak atkıları hemen hemen her tür ceketle kullanabilirsiniz.

3 yun el orgusu atki trendi_mini

Deri ceketler ile harika göründüklerini de unutmayın. Bu nedenle soğuk günler için deri ceketinizi örme atkı ile kombinleyebilirsiniz.

1 yun el orgusu atki trendi_mini

Atkı, boyunluk veya şalı kendiniz öreceksiniz, yumuşak ve kalın görünmesini sağlayın. Çünkü bu tip modeller aksesuar modasında öne çıkıyor.

Trendden bahsediyorsun da “örmek vakit alır ve de örgü örmeyi bilmiyorum ne yapacağım?” diyenler için de harika önerilerim var.

2 yun el orgusu atki trendi_mini

İlki 30 dakikada yapabileceğiniz kol örgüsü. Bu yöntem ile ister atkı isterseniz uçlarını birleştirerek bir boyunluk ve hatta koltuk üstünde kullanmak için şık bir battaniye bile yapabilirsiniz! (ben bu yöntemle bu kış herkese birer atkı örüp hediye ettim. İp olarak da polar Himalaya marka ipi çift kat kullanıyorum, yumuşacık ve kalın oluyor)Bu fikrin detaylarını görmeniz için bu yazıya gitmenizi öneririm–> kol örgüsü ile pratik fikirler

5-kol-örgüsü-ile-atkı-yapımı_mini

İkincisi de daha ince bir boyunluk istiyorsanız eğer yine şiş kullanmadan sadece parmaklarınızla yapabileceğiniz bir boyunluk fikri.Boyunluk dışında kışlık bir saç bandı da yapabilirsiniz. Peki parmak örgüsü nedir, nasıl yapılır?–> parmak örgüsü

1 parmak örgüsü_mini

Son fikri bende yeni gördüm ve bayıldım. Bu yöntem ile en kısa zamanda buradaki gibi bir battaniye örmeyi düşünüyorum. Eğer başlangıçta ilmekleri daha az tutarsanız bir atkı elde edersiniz.İlgilenenler için Figen Ararat’ın yapılışını anlattığı videoyu aşağıya ekliyorum. Mutlaka deneyin derim!

Yün El Örgüsü Atkı Trendi 2019

Yün El Örgüsü Atkı Trendi 2019
Yün El Örgüsü Atkı Trendi


Yün El Örgüsü Atkı Trendi


Yün El Örgüsü Atkı Trendi


Yün El Örgüsü Atkı Trendi


Yün El Örgüsü Atkı Trendi