Yürürken parmakların altındaki ayağındaki ağrı: ne tedavi edilir, ne tür bir doktora başvurmalıyım 2019

Yürürken parmakların altındaki ayağındaki ağrı: ne tedavi edilir, ne tür bir doktora başvurmalıyım 2019 Yürürken parmakların altındaki ayağındaki ağrı: ne tedavi edilir, ne tür bir doktora başvurmalıyım

Yürürken parmakların altındaki ayağındaki ağrı: ne tedavi edilir, ne tür bir doktora başvurmalıyım?

Çoğu zaman insanlar doktorlara yönelir çünküYürürken ayağındaki parmakların altında ağrı hissedersiniz. Görme olarak, bu tür hastaların çoğunda, tabanın cildi zarar görmez ve rahatsızlığa neden olan şeylerin görünür nedenleri yoktur. Tanıyı ancak kapsamlı bir incelemeden sonra yapabilirsiniz.

Ağrı nedenleri

Yürürken parmakların altındaki ayağındaki ağrıUzmanlar,Ayakta hoş olmayan duygulara yol açabilir. Yürürken ayakların altındaki ayağa ağrıya neden olabilen ana nedenler şunlardır:

- düz ayaklar;

- rodonalgia;

- romatoid artrit;

- Morton nöroması;

- yaş değişiklikleri;

- osteomiyelit;

- travmatik lezyonlar;

- batık ayak tırnakları;

- funiküler miyeloz;

- Ağrılı nöropati;

- Kalsiyum eksikliği.

Bütün bu faktörler,Yürürken ayakların altında ayaklarda ağrı olacaktır. Tedavi, bir doktor tarafından sadece hastanın tam bir muayenesinden sonra ve dayanılmaz rahatsızlığın tam olarak nedenini belirleyerek reçete edilmelidir.

aynasız

Ayak yanlış ayarı gerçeğe yol açar,amortisman özelliklerinin kaybolması. Uzun bir süre ayakta durmak, yürümek veya koşmak gerektiğinde ağrı oluşur. Düz ayaklar konjenital veya kazanılmış olabilir. Uzun süreli yüklerin ayağın ligamentous ve kas aparatı üzerindeki etkisi nedeniyle ortaya çıkar.

Düzleştirme gelişebilir:

- Yaralanmalardan ve bacak kırılmasından sonra;

- Ayaklarda artan yük ile: sürekli ayakta durma veya yürümeye duyulan ihtiyaç ile ilgili çalışma sırasında;

- Aşırı kilo nedeniyle;

- kas atrofisine neden olan sedanter bir yaşam tarzı ile;

- dar, rahatsız edici ayakkabılar giydiği için;

- raşitizm, diyabet, çocuk felci gelişiminin arka planında.

Bir kişi teşhis edilmişsedüz ayaklar, daha sonra yürürken parmakların altında ayak altında ağrı hissedebilir. Bu hastalığı tedavi etmek için hangi doktora giderseniz, bölge terapisti ile görüşebilirsiniz. Tanı ortopedi cerrahı tarafından yapılırsa en iyisidir.

Diğer ortopedik problemler

Sadece düz ayaklara sebep olmazağrının gelişimi. Sıklıkla rahatsızlığın nedeni, kalsiyum eksikliği ve gelişen osteoporozdur. Bu hastalık yürürken parmakların altında ayaklarda şiddetli ağrıya neden olabilir. Bu durumda hangi doktorun ele alması, daha zor öğrenmek. Sonuçta, tam bir inceleme için bir endokrinolog, romatolog, ortopedist ve travmatoloji uzmanına danışmak gerekecektir. Genellikle bu hastalık hormonal bozukluklara bağlı olarak ortaya çıkar. Bu nedenle, endokrinolog danışması çok önemlidir.

Yaşayan insanlar da sıklıkla karşılaşırlar.Ayak tabanlarında ağrı görünümü. Nedeni bursit veya gut gelişmesi olabilir. İlk durumda problem, metatarsal kemiklerin başları bölgesinde bulunan yağ tabakasının sönümleme özelliklerini yitirmesi gerçeğinden kaynaklanmaktadır. Bu inflamasyonun gelişmesine neden olur.

İhlal ile karakterize edilen gut ileMetabolizma, kandaki tuz konsantrasyonu artar ve bacaklardaki eklemlerde birikmeye başlarlar. Fakat bu acı ile birlikte, hasta çoğunlukla geceleri endişelenir.

Tedavi taktikleri seçimi

Yürürken parmakların altındaki ayağındaki ağrı, hangi doktora başvurulurTeşhise bağlı olarak, doktortedavi atar. Hemen her durumda, ortopedi uzmanları bireysel bir ayak yatağı seçmeyi ve sadece rahat ayakkabılar giymeyi önermektedir. Bu sadece düz ayaklar için gerekli değildir.

Durumun hafifletilmesi için yükün azalması ve azaltılmasıayakları üzerinde. Sonuçta, uzun bir yürüyüşten sonra, uzun bir süre ayaklarınızın üzerinde duran ya da koşarken, çoğu durumda ağrı meydana gelir. Herhangi bir yükten sonra dinlenmeye ihtiyaç duydukları için: baş seviyesinin üzerindeki bacakları en az 15 dakika boyunca kaldırmak tavsiye edilir.

Sıcak ayak banyoları ve ayak masajı yapmak faydalı olacaktır. Özel bir masaj matının veya düz olmayan bir yüzeyin (örneğin, dağınık küçük taşların) etrafından dolaşabilirsiniz.

Kalsiyum eksikliği ve gelişme tehdidi ileOsteoporoz bu mikroelement içeren özel preparatlar içmek için gereklidir. Faydalı ve kan damarlarını güçlendirmek için tasarlanmış her zamanki vitaminler ve fonlar olacaktır.

Artrit ve artroz

Yürürken parmakların altındaki ayağındaki ağrı, doktora danışmakBacaklarda aşırı stres, düzenli güçlühipotermi, ayaktaki eklemlerin iltihaplanmasına neden olabilir. Bu hastalığa artrit denir. Yürürken ayak parmaklarının altında ağrıya neden olabilir. Tedavi, hastalığın nedenlerine bağlı olarak seçilir. Sonuçta, virüs veya bakterilerin etkileri nedeniyle artrit gelişebilir.

Onun başlangıcı hakkında sadece ifade vermek değilağrı, ama aynı zamanda kızarıklık ve eklem bölgesinde ciddi şişlik. Koşu formları ile, insanlar normal olarak dik duramazlar. Hastalığın alevlenmesi, akut solunum yolu hastalığı veya sıradan aşırı soğutmadan sonra ortaya çıkabilir.

Osteoartrit sıklıkla parmakların altındaki ayağa ağrıya neden oluryürürken Baş parmağınızda bir "kemik" fark ederseniz ne tür bir doktora gitmelisiniz? Herhangi bir artrit ve artroz, özel bir doktor - bir artrolog tarafından ele alınmalıdır. Fakat bu türden uzman bir uzman, sıradan polikliniklerde bulmak zor. Bu nedenle, eklemlerle ilgili sorunlarınız varsa, cerrahlarla, ortopedistlerle ve romatologlarla iletişime geçebilirsiniz.

Eklemlerde artroz kıkırdağı ile yok edilir. Bu ani bir kısa süreli ağrıya neden olur. Artrit yaşlılarda gelişir, ancak fazla kilo, aşırı suş veya genetik yatkınlık ile hastalık daha erken ortaya çıkabilir.

Bacak yaralanmaları

Küçük bir darbe bile ciddi sorunlara neden olabilir. Bu nedenle, ayaklarda ağrı ile, çoğu radyografi yapmak ve bir travmatolog danışmak için tavsiye edilir.

Halk ilaçları ile tedaviye yürürken parmakların altında ayak ağrısıAyakta çok sayıda küçük kemik var veeklemler. Bir çıkık olsa bile, şiddetli ağrı oluşabilir. Durum, problem ayağındaki herhangi bir yükte bozulur. Aynı zamanda, sadece ayak parmaklarının altındaki ayağın ağrılarını değil, aynı zamanda hasarı şüphelemeye yardımcı olur, aynı zamanda ayağın normal pozisyonunda, şişlik ve kızarıklıkta bir değişiklik olur.

Tedavinin taktikleri duruma bağlı olarak seçilir. Bazı durumlarda, doktor ayağını hareketsiz hale getirmeyi önerebilir. Bu seçenek kırıklar için tercih edilir.

Neuroma Mortana

Ayağın sinirinin patolojik kalınlaşmasıyla,parmaklar arasında, doktorlar interkostal nörit tanısı koyar. Mortman nöroması olarak da bilinir. Bu hastalık ile ağrılı duyular, ayağın 3-4 ayak arasına yoğunlaşır.

Interplus neurinoma yollarının gelişmesineSinirin kemiklerle sıkıştırılması. Bundan dolayı kalınlaşır ve hasta acı hissetmeye başlar. Bu hastalıktan şikayetçi olarak yüksek topuklu ayakkabılar tercih eden kadınlar.

Bu hastalığın tedavisi cerrahlar veya ortopedistler tarafından yapılır. Ama önce bir teşhis koymanız gerekiyor. Bunun için nöroma belirtilerini bilmek gereklidir. Şunları içerir:

- 3 ve 4 ayak parmaklarında lumbago;

- Ayakkabılarda yabancı bir cisim hissi;

- ayağın önünde yanma ve karıncalanma;

- bacaklarda bir yükün ardından oluşan ağrı.

Yürürken parmakların altındaki ayağındaki ağrıları, halk ilaçlarını tedavi etmek için Doktor, hastanın şikayetlerini dinledikten sonra, şüphelilerMorton'un nöromasının gelişmesi, daha sonra semptomatik tanı koymak zorundadır. Bunun için hastanın ayağı her iki taraftan sıkılır. Yaklaşık 30-60 saniye sonra. Hastadaki bu etki uyuşukluk, yanma hissi veya ağrı gibi görünmektedir. Bir röntgen veya MRI diğer patolojileri ortadan kaldırmaya yardımcı olabilir.

Nevritin tedavisi taktikleri

Morton nöroması kurtulmak için yeterlidir.Zor. Yürürken ayakların altında ayaklarda neden ağrı olduğunu anlamak yeterli değildir. Tedavi etmek için ayrı ayrı seçmek gereklidir. Bazı insanlar ayakkabı değiştirerek ve ortopedik tabanlık kullanarak yardımcı olur.

Belirtiler kaybolmazsafizyoterapötik prosedürler. Akupunktur, manyetoterapi, elektroforez, şok dalga tedavisi olabilir. Sonuç yoksa kortikosteroid ile blokaj yapılır. Bu, inflamasyonu ortadan kaldırmaya, şişmeyi azaltmaya ve nöromanın nüksetmesine neden olur.

Ancak ihmal edilmiş durumlarda, ameliyat gereklidir. Cerrah şunları yapabilir:

- Morton nöronunu kaldırın: 2 cm'lik bir kesimle sabitlenir ve kesilir; İyileşme periyodu sırasında bacaklar üzerindeki aktif yük hariç tutulur, ancak operasyondan sonra hasta kendi başına eve gidebilir;

- transvers metatarsal ligamanı ayırın: bu sinir sıkışmasını temizlemeye yardımcı olur;

- Sinir üzerindeki basıncı azaltmak için metatarsal kemiğin 4 kafasını kırmak için - bu yöntem çok nadiren kullanılır.

Nörolojik sorunlara bağlı ağrı

Yürürken parmakların altındaki ayağındaki ağrı, hangi doktora

Bazı durumlarda, parmakların altındaki ayağındaki ağrıyürüme, ağrı polinöropatisi veya füniküler miyeloz gibi hastalıklardan kaynaklanır. İlk durumda, ayak bölgesinde belirgin bir rahatsızlık vardır. Bu hastalık genellikle kandaki glikoz konsantrasyonunun çok yüksek olmadığı durumlarda diyabetin arka planına karşı gelişir.

Füniküler miyeloz eksikliği bir arka plana karşı gelişirB12 vitamini. Bu durum, vücuda yetersiz alımı veya asimilasyon mekanizmasının ihlali nedeniyle ortaya çıkabilir. Rahatsızlık, omurilikteki sinir iletiminin bozulduğu gerçeğinden kaynaklanır. Bu, yürürken parmakların altında ayakta oldukça güçlü bir ağrı olabileceğine yol açar. Bu durumda halk ilaçları ile tedavi yardımcı olmaz. Vitamin B12 eksikliğini hızlıca doldurmak gereklidir. Bu her 2-3 günde bir 4000 μg kas içi enjeksiyonlar yardımı ile yapılır. 2 hafta sonra, dozaj kademeli olarak 100 μg'ye düşürülür. Bu terapi birkaç ay sürebilir.

Damar hastalıkları

Bacaklarda ağrı olduğundafleboloji uzmanı, kardiyolog, nörolog, anjiyolog ile görüşmek için. Sonuçta, yürürken parmakların altında ayağın ağrıya sebep olmasının nedenlerinden biri, gemilerle ilgili problemlerdir.

Erkekler çoğu zaman böyle bir hastalıkla yüzleşirler.bir endarterit olarak. Bu, özellikle bacaklarda gelişen arterlerin iltihabı olarak adlandırılır. İlk adımlarda hasta rahatsızlık hissetmez, ancak zamanla ağrı artmaya başlar, ağırlık ve uyuşukluk hissi vardır. Kısa bir dinlenme sonrasında durum iyileşir, ancak en ufak bir yükte tekrar bozulur.

Phlebitis ve varisli damarlar da bacaklarda ağrıya neden olur. Ancak bu hastalıklarla her zaman ayağın önünde konsantre olmazlar, ancak diğer bacak kısımlarını da alabilirler.

Alternatif Terapi Yöntemleri

Tedaviye çıkmak için yürürken ayakların altındaki ayağındaki ağrıHepsi doktora gitmiyor, acı çekiyorYürürken parmaklarınızın altında durun. Tedavi etmek için (insanların yaşamı her türlü durumda bulunabilir), bu tür hastalar bağımsız olarak ya da geleneksel şifacıların yardımıyla ortaya çıkarlar. Bu oldukça tehlikelidir, çünkü hastalığa yakalanma riski vardır.

Herhangi bir alternatif tıp metodu, doktora danıştıktan sonra kullanılabilir. Sonuçta, başlangıçta ağrı görünümünü tam olarak neyin yol açtığını anlamak gerekir.

Artrit ile hardal kompresini kullanabilirsiniz. Hazırlanması için 1 kaşık kuru hardal, zeytinyağı ve bal alın. Bütün bu bileşenler karıştırılır ve kaynatılır. Bundan sonra, sorun alan üzerine sıkıştırılır.

Pratik yapabildiğin tüm hastalıklar içinayak masajı ve rahatlatıcı banyolar. Bunlar, geçici olarak ağrıyı hafifletmeye ve sorun ayaklarını rahatlatmaya yardımcı olacak, insanların tedavisinin güvenli yöntemleridir. Ayakların dinlenmesi ve ayaklar için özel jimnastik yapılması önemlidir.

Yürürken parmakların altındaki ayağındaki ağrı: ne tedavi edilir, ne tür bir doktora başvurmalıyım 2019

Yürürken parmakların altındaki ayağındaki ağrı: ne tedavi edilir, ne tür bir doktora başvurmalıyım 2019

Related news

 • 2017 Yaz Modası
 • Eau de tilette Fahrenheit - elementlerin şehvetli ve parlak kokusu
 • Kereviz Salatası Tarifi Videosu
 • Atletico Mineiro: Popüler bir Brezilya kulübü hakkında tüm eğlence
 • Gazoz Kapağından Buzdolabı Süsü Yapımı

 • Yürürken parmakların altındaki ayağındaki ağrı: ne tedavi edilir, ne tür bir doktora başvurmalıyım

  Yürürken parmakların altındaki ayağındaki ağrı: ne tedavi edilir, ne tür bir doktora başvurmalıyım


  Yürürken parmakların altındaki ayağındaki ağrı: ne tedavi edilir, ne tür bir doktora başvurmalıyım

  Yürürken parmakların altındaki ayağındaki ağrı: ne tedavi edilir, ne tür bir doktora başvurmalıyım

  Yürürken parmakların altındaki ayağındaki ağrı: ne tedavi edilir, ne tür bir doktora başvurmalıyım

  Yürürken parmakların altındaki ayağındaki ağrı: ne tedavi edilir, ne tür bir doktora başvurmalıyım

  Yürürken parmakların altındaki ayağındaki ağrı: ne tedavi edilir, ne tür bir doktora başvurmalıyım

  Yürürken parmakların altındaki ayağındaki ağrı: ne tedavi edilir, ne tür bir doktora başvurmalıyım

  Yürürken parmakların altındaki ayağındaki ağrı: ne tedavi edilir, ne tür bir doktora başvurmalıyım

  Yürürken parmakların altındaki ayağındaki ağrı: ne tedavi edilir, ne tür bir doktora başvurmalıyım

  Yürürken parmakların altındaki ayağındaki ağrı: ne tedavi edilir, ne tür bir doktora başvurmalıyım

  Yürürken parmakların altındaki ayağındaki ağrı: ne tedavi edilir, ne tür bir doktora başvurmalıyım

  Yürürken parmakların altındaki ayağındaki ağrı: ne tedavi edilir, ne tür bir doktora başvurmalıyım

  Yürürken parmakların altındaki ayağındaki ağrı: ne tedavi edilir, ne tür bir doktora başvurmalıyım

  Yürürken parmakların altındaki ayağındaki ağrı: ne tedavi edilir, ne tür bir doktora başvurmalıyım