Yandex de önbellek nasıl temizlenir: acemi kullanıcılar için talimatlarYandex de önbellek nasıl temizlenir: acemi kullanıcılar için talimatlar


Yandex de önbellek nasıl temizlenir: acemi kullanıcılar için talimatlar 76 05.02.2019, 10:07

"Yandex" de önbellek nasıl temizlenir: acemi kullanıcılar için talimatlar

Bugün İnternette buluşabilirsinYandex'te önbellek nasıl temizleneceğini bilmeyenler veya örneğin çerezler. Aslında, bu işlem çok basit, özellikle daha önce "Google Chrome" tarayıcıda çalışmış iseniz.

Yandex önbellek nasıl temizlenir

Neden Google Chrome? Çünkü bu iki web tarayıcısının arabirimi oldukça benzer. "?": Bu tarayıcıların her biri kendi "cips" ama onlar için vardır içinde Elbette, biz soruyu cevaplamak için bu makalede, biz olmayacak dikkat çekmek isteniyor Yandex "Nasıl ön belleğini temizlemek için" en olası başlangıcı nick.

Bununla birlikte, öncelikle nedenini anlamak gerekirÖnbellek tasarlandı ve neden temizlenmesi gerektiğini. Birçok İnternet kullanıcısı bu kelimeyi birden çok kez karşılaşmış olabilir, ancak tarayıcı için değerini sorgulamamıştır. Bu bilgi boşluğunu dolduracağız.

Önbellek nedir?

Yani, önbellek arasında bir tür arabulucukaynağın bulunduğu barındırma ve bilgisayarınıza yükleyin. Önbellek, ziyaret ettiğiniz siteden indirilen çeşitli dosyaları saklar. Resim, video ve ses materyalleri, oturumlar, şifreler ve kullanıcı tarafından belirli bir kaynak için seçilen çeşitli ayarlar olabilir.

Önbelleklerin hepsinin saklandığı gerçeği sayesindegerekli bilgileri, bir dahaki sefer siteyi ziyaret ettiğinizde sayfalar çok daha hızlı yüklenecektir. Bu, yavaş İnternet kullanan kullanıcılar için özellikle geçerlidir.

yandex'deki önbellek nasıl temizlenir

Örneğin, bir web sitesini ziyaret ettinizdaha önce açılmadı. Tarayıcı önbelleği gerekli verileri derhal kaydetti. Metni okudunuz, videoyu izlediniz ve siteyi kapattınız. Birkaç gün içinde belki de bu kaynağa yeni bir yazı geldiğini kontrol etmek istediniz. Dosyayı açtığınızda sunucudan bilgi almayacaksınız, ancak önbellekten sayfa yüklenme hızını etkileyecektir. Gördüğünüz gibi, her şey çok basittir.

Önbelleği neden temizlerim?

Tabii ki, "Yandex" önbellek (veya başka bir tarayıcı) deneyimsiz kullanıcılar için bile gereklidir temizlemek için nasıl bilmek. Ama önce bu prosedürün neden önerildiğini anlamalısınız.

Yandex tarayıcısındaki önbelleği temizle

Öncelikle, önbellekte saklanan bilgiler,"sabit diskte" yer alır, bu yüzden sabit diskinizde yeterli alan yoksa, tüm tarayıcıların önbelleğini temizlemeniz önerilir. İkincisi - bazen web tarayıcısı "buggy" başlar. Tarayıcı daha uzun başlar, sekmeler yavaşlama ile açılır, görüntüler yüklenmez. Ve bu durumda, böyle bir sorunun nedeni, tarayıcının "bilgi deposu" olabilir.

Bu yüzden nasıl olduğunu anlamak gereklidir"Yandex" önbelleği temizler (veya bu işlemi başka bir web tarayıcısında gerçekleştirir). site tasarımının yanlış ekran - Bu arada, karşılaşabileceğiniz bir daha sorun vardır.

Önbelleği "Yandex.Browser" içinde temizleniyor

Yani, web tarayıcısında önbelleği "Yandex" arama motorundan temizlemek için aşağıdaki işlemleri gerçekleştirmeniz gerekir:

 • Tarayıcıyı başlatın ve üç paralel çizgi gösteren düğmeyi tıklatarak menüsünü açın.

 • Açılır listede "Gelişmiş" bölümüne bakın ve ardından "Geçmişi temizle" yi seçin.

 • "Önbellekte saklanan dosyalar" onay kutusunu işaretlemeniz gereken bir pencere belirdi. Ayrıca, web sayfalarının tarama geçmişinin yanı sıra çerezleri de silmeniz önerilir.

 • Daha önce zaman periyodunu seçmiş olan "Geçmişi temizle" düğmesine tıklayın ("Tüm zamanlar için" ayarı daha iyidir).

Hepsi bu kadar! Şimdi böyle bir ihtiyaç varsa "Yandex.Browser" önbelleğini temizleyebilirsiniz. Gördüğünüz gibi, bu prosedürde karmaşık bir şey yoktur.

Bu arada, "Silme", ​​"Ctrl" ve "Sil" tuşlarına aynı anda basarak "Geçmişi Temizle" penceresini hızlı bir şekilde açabilirsiniz. Sonra ne yapacağını biliyorsun.

Sonuç

Şimdi, "Yandex" deki önbellek nasıl temizlenir sorusu yanıtı alındığında, bu işlemin web tarayıcısının en küçük "frenleri" ile yapılması önerilir.

Tabii ki, bir dahaki sefere favori sitenizi ziyaret ettiğinizdeSayfalar daha uzun süre yüklenecektir, çünkü bilgiler tekrar tarayıcıya kaydedilmelidir. Ancak, web tarayıcısının "hataları" nedeniyle sürekli olarak bir süre daha beklemek daha iyidir.

Yandex de önbellek nasıl temizlenir: acemi kullanıcılar için talimatlarYandex de önbellek nasıl temizlenir: acemi kullanıcılar için talimatlar

Related news

 • Kuşburnu Yağı ile Yüz Serumu Yapımı
 • Bizim Hikaye 2.Sezon Tanıtım Fragmanı izle
 • İsveçli politikacı İslamı kötü gösteren ırkçı video yayınladı
 • Evrensel kat deseni
 • Cumbria - Phalaenopsisin hastası olanlar için bir orkide

 • Yandex de önbellek nasıl temizlenir: acemi kullanıcılar için talimatlar 26

  Yandex de önbellek nasıl temizlenir: acemi kullanıcılar için talimatlar


  Yandex de önbellek nasıl temizlenir: acemi kullanıcılar için talimatlar 19

  Yandex de önbellek nasıl temizlenir: acemi kullanıcılar için talimatlar 22

  Yandex de önbellek nasıl temizlenir: acemi kullanıcılar için talimatlar 23

  Yandex de önbellek nasıl temizlenir: acemi kullanıcılar için talimatlar 32

  Yandex de önbellek nasıl temizlenir: acemi kullanıcılar için talimatlar 32

  Yandex de önbellek nasıl temizlenir: acemi kullanıcılar için talimatlar 7

  Yandex de önbellek nasıl temizlenir: acemi kullanıcılar için talimatlar 17

  Yandex de önbellek nasıl temizlenir: acemi kullanıcılar için talimatlar 70

  Yandex de önbellek nasıl temizlenir: acemi kullanıcılar için talimatlar 61

  Yandex de önbellek nasıl temizlenir: acemi kullanıcılar için talimatlar 56

  Yandex de önbellek nasıl temizlenir: acemi kullanıcılar için talimatlar 86

  Yandex de önbellek nasıl temizlenir: acemi kullanıcılar için talimatlar 42

  Yandex de önbellek nasıl temizlenir: acemi kullanıcılar için talimatlar 88