Yasemin Tuncel Çifti İle Sıcacık Röportajımız 2019

Yasemin Tuncel Çifti İle Sıcacık Röportajımız 2019

Yasemin Tuncel Çifti İle Sıcacık Röportajımız 35 13.02.2019, 06:55
Yasemin &Tuncel Çifti İle Sıcacık Röportajımız

Yasemin &Tuncel Çifti İle Sıcacık Röportajımız

Yasemin &Tuncel Çifti İle Sıcacık Röportajımız, Yasemin ve Tuncel Çifti ile Röportajımız Başlıyor, Merak Ettiğiniz Her Şey Kadin.com'da.

Göktürk’ün en tatlı çiftiyle ve sıcacık mekanlarındaki harika lezzetlerle tanışmaya ne dersiniz? Yasemin ve Tuncel Toprak çifti ile “Yasemin&Tuncel Roastery and Gelateria” hakkında konuştuk ve merak ettiklerimizi sorduk.

Yasemin &Tuncel Çifti İle Sıcacık Röportajımız

Yasemin ve Tuncel Çifti ile Röportajımız Başlıyor

 • Merhaba, sizi biraz tanımak isteriz. Yasemin Hanım, sizin sınıf öğretmenliği, Tuncel Bey’in ise bir otelcilik geçmişi olduğunu biliyoruz. Apayrı bir mesleğe yönelme ve böyle bir mekana sahip olma kararını nasıl verdiniz?

Bizler ciddi anlamda kahve ve dondurma meraklısıyız. Kendimizi daha eğitimli tüketiciler yapabilme adına, sadece öğrenme amaçlı dondurma üretim ve kahve eğitimlerine katıldık. Öğrendikçe bu ürünlerin ne kadar derin olduğunu gördük ve iyi ve kötü ürün arasındaki farkları daha objektif görebilmeyi başardık. Artık sadece “iyi”, “kötü”, “sıradan” sıfatlarını kullanmıyorduk. Daha teknik ayrıntılara girebiliyorduk. Örneğin, artık bir dondurmanın daha yemeden renginden tat yoğunluğunu tahmin etmeye çalışıyorduk. İstediğimiz dondurmayı bulamayınca da kendi istediğimizi nasıl yaparız sorusunu yanıtlayabilmek için ileri eğitimler aldık.

Aynı yolu kahvede de aldık.

Sanırım bir süre sonra, yediğimiz dondurmaları, içtiğimiz kahveleri eleştirmektense neden kendimiz yapmıyoruz sorusu bizi bu dükkanı açmaya mecbur etti.

Aslında biz de bizim tat profilimizin nasıl tepki alacağını çok merak ediyorduk.

Yasemin &Tuncel Çifti İle Sıcacık Röportajımız

 • Misafirlerinizi oldukça şık bir tasarıma sahip olan mekanınızla ve birbirinden harika tatlar ile karşılıyorsunuz? Size göre burayı bu kadar özel ve farklı kılan şey nedir?

Bize göre burayı özel kılan tek şey var: Buradaki dekorasyonun, ürünlerin, neler olduğunun ve daha önemlisi neler olmadığının kararının sadece kendi zevkimize göre karar verilmiş olması. Yani nasıl dondurma seviyorsak onu yapıyoruz, nasıl bir kahve tadı arıyorsak ona göre çekirdek alıp kavuruyoruz.

Biz nasıl bir yere gitmek isterdik sorusunun cevabını bulmaya çalıştık.

 • Menünüzde yalnızca dondurmalar değil, özel kahveleriniz ve diğer ürünleriniz de oldukça dikkat çekiyor. Özellikle dondurmalarınızın ve kahvelerinizin bu kadar rağbet görmesinin sırrını öğrenebilir miyiz?

Bence bunun bir sırrı yok, zaten olsaydı da sanırım paylaşmazdım.

Özgün olması, dürüst ve net bir ürün olması. Yukarıda belirttiğim gibi bizim sevdiğimiz ürün ve tat profilinin bu kadar seveni olacağını önceden tahmin etmek zordu ama denedik. Denemezsek hep bir keşkemiz olacaktı.

Yasemin &Tuncel Çifti İle Sıcacık Röportajımız

 • Bugüne kadar aldığınız eğitimlerden de anladığımız kadarı ile inanılmaz bir öğrenme tutkusuna sahipsiniz. Ufukta yeni eğitim planlarınız ve menüye ilave edilecek yeni sürprizler olabilir mi?

Öğrenme biterse biz de heyecanımızı kaybederiz. Sürekli kendimizi geliştirmeye, farklı bakış açıları kazanmaya çalışıyoruz. Çünkü yaptığımız iş en fazla bizim zevkimiz kadar iyi olabilir. Monotonlaşırsa daha fazla sürdüremeyiz.

 • Sizin gibi kararlarının arkasında durabilen, cesaretli ve öz güven sahibi bir çifti tanıma fırsatı bulduğumuz için çok memnun olduk. Son olarak sizler gibi girişimci ruhlu Kadin.com okuyucularımıza neler önerirsiniz?

En sevdiğim soruyu yanıtlayayım.

Öncelikle hayal kurmak yetmiyor. Plazayı bırakıp çiftlik, restoran kurayım gibi hayallerin altı dolu olmalı. Bunu gerçekleştirmek için çok çalışılması gerektiği unutuluyor. Daha önemlisi özgün olmalı. Ne iş yapılırsa yapılsın sizi yansıtmalı. Aksi takdirde mevcut kopyala yapıştır hastalığını tedavi edemeyiz. Bir de piyasanın şuna ihtiyacı var, şu kişi şunu yapıyor , çok başarılı önermelerini şiddetle ret etmeliler. Piyasanın neye ihtiyacı olduğu bakış açınıza göre değişiyor. Bize de çok itiraz gelmişti zamanında, işte piyasanın dondurmaya ihtiyacı yok, bu kadar rakip var gibi. Biz zaten piyasada bir boşluk var diye başlamadık ki, biz kendi sevdiğimiz tarzda dondurma bulamadığımız için başladık. Bunu üretebilmek için çok ciddi eğitimler alıp çalıştık. Sonuçta gördük ki aslında piyasa diye bir şey yok, iyi ürün, sıradan ürün diye bir şey var.

Bir de lütfen işletmelerinde her şeyi sunmasınlar. Neleri kesinlikle sunmayacakları da çok önemli. Az olsun ama derin, sıra dışı şeyler olsun.

Yasemin Tuncel Çifti İle Sıcacık Röportajımız 2019

Yasemin Tuncel Çifti İle Sıcacık Röportajımız 2019

Related news

 • Altıgen Kırkyama Lif Modeli Yapılışı Türkçe Videolu
 • KONDA Genel Müdürü Ağırdır: AK Parti oylarını artıramayacak
 • Kürt Böreği Videosu
 • Sebzeler Nasıl Doğru Pişirilir
 • Büyük derbi: Karalahana balkabağına karşı
 • ÖRGÜ FİRKETE BONCUKLU KOLYE YAPMAK İSTEYENLER

 • Yasemin Tuncel Çifti İle Sıcacık Röportajımız 56

  Yasemin Tuncel Çifti İle Sıcacık Röportajımız


  Yasemin Tuncel Çifti İle Sıcacık Röportajımız 52

  Yasemin Tuncel Çifti İle Sıcacık Röportajımız 7

  Yasemin Tuncel Çifti İle Sıcacık Röportajımız 67

  Yasemin Tuncel Çifti İle Sıcacık Röportajımız 74

  Yasemin Tuncel Çifti İle Sıcacık Röportajımız 4

  Yasemin Tuncel Çifti İle Sıcacık Röportajımız 79

  Yasemin Tuncel Çifti İle Sıcacık Röportajımız 55

  Yasemin Tuncel Çifti İle Sıcacık Röportajımız 8

  Yasemin Tuncel Çifti İle Sıcacık Röportajımız 64

  Yasemin Tuncel Çifti İle Sıcacık Röportajımız 93

  Yasemin Tuncel Çifti İle Sıcacık Röportajımız 44