Yazar ve vatandaş. Yaratıcılık ve Gogol Yaşamı 2019

Yazar ve vatandaş. Yaratıcılık ve Gogol Yaşamı 2019
22.08.2019

Yazar ve vatandaş. Yaratıcılık ve Gogol Yaşamı 9

Yazar ve vatandaş. Yaratıcılık ve Gogol Yaşamı

En büyük Rus yazarlarından biri olan NikolaiVasilievich Gogol, 1809'da doğdu. Ebeveynleri, Poltava eyaletindeki Dikanka köyü yakınlarındaki küçük mülklerinde yaşayan yoksul taşraklardı. Gogol'un yaratıcılığı ve yaşamı, babası Vasily Afanasievich'in sanat tutkusu olduğu, tiyatroya düşkündüğü ve kendi kompozisyonlarına sahip olduğu gerçeğinden etkilenmiştir.

yaratıcılık ve yaşam gogolya

Yazar olarak Gogol'un doğuşu

Gogol, düzenli bir ev eğitimi aldı. Daha sonra Nezhinskaya Gymnasium'a girdi. Gymnasium'da gelecek yazar tiyatroya ilgi gösterdi, imalatlara katıldı, keman çalmayı öğrendi ve 1828'de çalışmalarını tamamladı. Oluşturulmaya çalışılan ilk girişimlerin kendisi için bir başarısızlık olduğu ortaya çıktı ve Gogol'un hayatının ve yaratıcılığının bu aşamaları biyografisinde periyodik olarak tekrarlanacaktı. 1829'da küçük bir yetkilinin yerini aldı, aynı zamanda resim yapmaktan hoşlanıyor ve yazmaya devam ediyor. Edebiyat susuzluğu kesildi ve 1830'da zaten Gogol, "Otechestvennye zapiski" de ilk romanı "Basavryuk" u yayınladı. Aynı yıl yazarın çalışmaya başladığı "Getman" romanı başkanları da yayınlandı. Hayatının bu döneminde, Gogol'ün işini ve yaşamını ciddi şekilde etkileyen Puşkin'le tanışır. Yazar, Alexander Sergeevich'in tavsiyelerini dinledi ve eserlerini çok değer verdi. Pushkin, Gogol'u Delvig, Vyazemsky, Bryullov ve Krylov'un da aralarında bulunduğu birçok yazar ve sanatçıya tanıttı.

yaşam aşamaları ve yaratıcılık gogolyaGogol eserlerinde tarihin ve hayatın yansıması

Yazarlar arasında şöhret Gogol bir derleme getirdiÖyküleri "Dikanka yakınlarındaki bir Çiftlikte Akşamları" (1830-1831 gg.). Gogol'un büyüdüğü köy efsaneleri ve efsaneleri ile ünlüdür. Bu efsanelerden birçoğu Gogol, çalışmalarına transfer oldu. Yazar kendini pedagoji, bilimsel etkinlik ve 1834'te St. Petersburg Üniversitesi Tarih Bölümü'nde atanan profesör olarak adamaktadır. Aynı yıl Taras Bulba üzerinde çalışmaya başladı. Bir yıl sonra Gogol hizmetten ayrıldı ve edebiyat için ayrıldı. 1835'te kaleminden "Viy", "Taras Bulba" çıktı. Buna ek olarak, "Arabesk" lerin ömrü hakkındaki makaleler Petersburg'da yayınlanıyor ve Gogol'un yalnızca 1842'de bitirileceği "Palto "'nun bir taslağı yaratılıyor.

Yaratıcılık Tiyatrosu Gogol

Yazı yazmak, sadece hobiydi,çalışmak ve Gogol hayatı oldukça farklı idi. 1835 yılında "Genel Müfettiş" görünümünü sürüklenmesi tiyatro yapımları sonucuydu. Bu tiyatro için ve ünlü Shchepkina katılımıyla Moskova Tiyatrosu'nda sonra teslim bu parçayı, yazılmıştır. Evreleme ağır eleştirilmiş ve yazar yurtdışına gitmeye karar verdi. Bu arada Gogol zamanın bürokrasiyi alay aşağıdaki ürünler üzerinde çalışmaya devam ediyor ve "Ölü Canlar" ilk cildi baskısı tükenmiş St. Petersburg Belinsky'nin katılımıyla 1841 yılında.

Yaşamın kronolojisi ve gogolun yaratıcılığı

Yaratıcı ve manevi kriz

"Ölü Ruhlar" ın ikinci cildinin kaderi tamamen farklıydı. Gogol'ün daha fazla çalışması ve yaşamı daha az başarılıdır.Yaşam ilkelerinin gözden geçirilmesi, hayal kırıklığıkurgu hayat üzerindeki etkisi, yazarın ciddi bir zihinsel hastalığa karşı manevi bir krize yol açtı. En kritik anlardan birinde, 1852'de Gogol, Ölüm Ruhlarının 2. cildini tamamen yakıyor. Aynı yıl yazar da yoktu. Danilov Manastırı mezarlığına gömüldü. Gogol'un hayatının ve işinin bütün kronolojisieserlerine yansıdı.

Yazar ve vatandaş. Yaratıcılık ve Gogol Yaşamı 2019

Yazar ve vatandaş. Yaratıcılık ve Gogol Yaşamı 2019

Related news

 • 2019 boğa burcu analizi
 • Ah Kalbim 14 Nisan Özeti 324. Bölüm Fragmanı Yangından Elele Kurtuluyorlar
 • 3 Aylık Bebek Yelek Yapımı
 • Bankada röportaj: nasıl davranılır, bilmeniz gerekenler, soru sorulur
 • İzlemekten Çok Keyif Alacağınız Yetişkinler İçin 10 Kukla Temalı Film

 • Yazar ve vatandaş. Yaratıcılık ve Gogol Yaşamı 68

  Yazar ve vatandaş. Yaratıcılık ve Gogol Yaşamı


  Yazar ve vatandaş. Yaratıcılık ve Gogol Yaşamı 13

  Yazar ve vatandaş. Yaratıcılık ve Gogol Yaşamı 49

  Yazar ve vatandaş. Yaratıcılık ve Gogol Yaşamı 38

  Yazar ve vatandaş. Yaratıcılık ve Gogol Yaşamı 61

  Yazar ve vatandaş. Yaratıcılık ve Gogol Yaşamı 67

  Yazar ve vatandaş. Yaratıcılık ve Gogol Yaşamı 86

  Yazar ve vatandaş. Yaratıcılık ve Gogol Yaşamı 65

  Yazar ve vatandaş. Yaratıcılık ve Gogol Yaşamı 62

  Yazar ve vatandaş. Yaratıcılık ve Gogol Yaşamı 81

  Yazar ve vatandaş. Yaratıcılık ve Gogol Yaşamı 98

  Yazar ve vatandaş. Yaratıcılık ve Gogol Yaşamı 21

  Yazar ve vatandaş. Yaratıcılık ve Gogol Yaşamı 55

  Yazar ve vatandaş. Yaratıcılık ve Gogol Yaşamı 95

  Yazar ve vatandaş. Yaratıcılık ve Gogol Yaşamı 21

  Yazar ve vatandaş. Yaratıcılık ve Gogol Yaşamı 22