Yeşilliklerin akvaryum duvarlarında ortaya çıkmasının tüm nedenleri 2019

Yeşilliklerin akvaryum duvarlarında ortaya çıkmasının tüm nedenleri 2019

Yeşilliklerin akvaryum duvarlarında ortaya çıkmasının tüm nedenleri 78 11.02.2019, 12:12

Yeşilliklerin akvaryum duvarlarında ortaya çıkmasının tüm nedenleri

Akvaryum balıkları birçok insanın tercihi. Onlar gürültüsüzler, çöp değiller, sabah altıda bir yürüyüşe gitmeyi istemiyorlar ve sabah saat üçte uyku ustaları için atlama yapmıyorlar. Buna ek olarak, akvaryum çok iç mekanı canlandırıyor, sakinlerinin gözlemlemesi çok ilginç ve tüm bu iyiliğin bakımı nispeten basit.neden akvaryum duvarlarında yeşil görünür

Ancak, nadiren "su evi" güçlü bir şekilde başlarsahibini mahvettin. Su bulanıklaşır, duvarlar aşırıya kaçmaya başlar, hoş olmayan bir koku ortaya çıkabilir. Büyük bir endişe var: Bu belirsiz tezahüratlar cam evin sakinlerine zarar verecek.

Akla ilk gelen şey

Bunun en yaygın nedeniAkvaryumun duvarları yeşil görünür - ışığın aşırı. Çok parlak ya da çok uzun olabilir. Su üzerinde olumsuz bir etkisi de mümkün Güneş ışınları doğrudan Daha sonra ışık iyilik birinci aktif üreme protozoa (tek hücreli) yosun, sıvı ortam "Bitki", ve tankın iç yüzeyleri üzerinde büyümeye başlar.akvaryum duvarlarında plak

Bununla savaşmak çok kolay. Pritenite balık evi. Akvaryumun duvarlarındaki yeşillikler henüz tam olarak sıkılmadıysa, çoğaltma süreci en azından duracaktır. Salyangoz ve daphnia tahrip olabilir. Sonuncusu, balıkların onları yemek için zamanlarının olmadığı bir miktarda "havuza" akıtılmalıdır. Ve akvaryumun popülasyonunu çeşitlendirmek istiyorsanız, yayın balığı satın alın - duvarlarda çalılıkları ile iyi başa çıkıyorlar.

Bazı akvaryumcular,Peyzajın iyi sonuçları, kısmi bir su değişimi sağlar - doğal olarak, filtrasyon ile. Öyle değil. Aksine, bu tür eylemler yeşil koloninin daha da genişlemesine yol açacaktır.

Yine hijyen ve hijyen!

İkinci önemli faktör, açıklayan,akvaryum duvarlarında, yeşil nadir dikkatsiz veya temizlemeden görünür neden. Yenmemiş gıda, su altı bitkilerinin ölü yapraklar, zaman temizlenmezse kanalizasyon aynı tek hücreli algler aktif büyümesi için rahat koşullar yaratmak. Çoğu zaman böyle bir birikim fazladan yiyecek oluşturur. bunlar döküldü yemiş takdirde, hayvan et bir çeyrek saat kalıntıları çıkarmak ve ayrıca bir miktar azaltır.

akvaryum duvarı yeşil

Akvaryumun duvarları yeşil ise, bu filtreleri tıkamak veya havalandırma ekipmanına zarar vermek anlamına gelebilir. Her ikisini de, en az ayda bir kez ve daha sık filtreler için kontrol etmelisiniz.

Ve eğer ışık yeterli değilse?

Açıklanan ilk iki durumda,Akvaryumun duvarlarının neden yeşil göründüğünü açıklamak, fazla ışıklandırmadır: ilk olarak, ikinci olarak - dolaylı olarak, sualtı kalıntılarının çürümesini uyararak. Ve böyle bir sorunla baş etmek zor değil.

Ancak, akvaryumun duvarlarındaki plaklar neden olabilirOnların arzularına göre, ışık eksikliği olan diatomlar denir. Ek bir aydınlatma yoksa ve gün ışığındaki kayıplarla birlikte, birçok "balık çiftçisi" kış aylarında ortaya çıkar. Bu tür algler, yüzeylere neredeyse sıkıca yapışmaları nedeniyle hoş değildir. Camı camdan çıkarmak hala mümkün ise, çizilme riski olsa bile, o zaman bitkiler yoktur.

Diatomlar sarı veya kahverengi düz gibi görünür.oluşumu. İlk adım, doğal olarak, aydınlatmada bir artış. Ancak, eğer bu yardımcı olmadıysa, o zaman neden önemli bir silikat konsantrasyonunun akvaryum suyundaki varlığıdır. Buna göre, onları emen filtreden sonra evcil hayvan dükkanına gitmelisiniz.akvaryum duvarlarında yeşillik

Çok Hücreli Kötü

Şimdiye kadar, tek hücreli bir soruyduistenmeyen "komşular". Bununla birlikte, en korkunç düşman çok hücreli - siyanofitlerdir. Yeşillerin akvaryumun duvarlarında, mavimsi veya kahverengimsi bir renk tonuyla ortaya çıkmasının nedeni bunlar. Alttan yayılmalarına başlar, sonra duvarlar ve bitkiler boyunca hoş olmayan yoğun bir mukusla sürünürler. Akvaryuma oksijen erişimini engelleyen, yüzen adalar oluşturabilir.

Cyanophytic bileşiklerin ortaya çıkmasından suçlu,azot içeren ve hızlı çoğaltma yine fazla ışık ile kolaylaştırılır. Bu algler Kaldır onların ortaya çıkmasını engellemek için daha iyidir, çok zordur. Yeni akvaryum fabrikasında Her şeyden önce hemen bitkilerin çok da zor mücadelede çok yardımcıdır (uygun elodea, nayas veya pemfigus), suyun pH işareti 6. Balık Yosun düşürmek için daha iyidir hızla büyümeye türlerin yüzen ile birleştirerek gerekir. Mavi-yeşil zararlıların en küçük koloniler hemen aşağı kazımak gerekir. süreç çok fazla çalışmıyorsa eğer şanslıysanız ve varsa, onları yenmek. Aksi takdirde, tekrar akvaryum donatmak gerekir.

İyi haber şu ki, sağlıklı bir cam evdeki mavi-yeşil algler hayatta kalmıyor, bu yüzden bu saldırı nadiren oluyor.

Yeşilliklerin akvaryum duvarlarında ortaya çıkmasının tüm nedenleri 2019

Yeşilliklerin akvaryum duvarlarında ortaya çıkmasının tüm nedenleri 2019

Related news

 • Brogi - erkek ayakkabıları-efsane
 • Kahvaltıda Farklı Omlet Sunumu
 • 2018-19 evlerde örgü modası
 • İçişleri Bakanlığından pasaport şerhi açıklaması
 • Eğlenmek onların da hakkı

 • Yeşilliklerin akvaryum duvarlarında ortaya çıkmasının tüm nedenleri 43

  Yeşilliklerin akvaryum duvarlarında ortaya çıkmasının tüm nedenleri


  Yeşilliklerin akvaryum duvarlarında ortaya çıkmasının tüm nedenleri 80

  Yeşilliklerin akvaryum duvarlarında ortaya çıkmasının tüm nedenleri 28

  Yeşilliklerin akvaryum duvarlarında ortaya çıkmasının tüm nedenleri 68

  Yeşilliklerin akvaryum duvarlarında ortaya çıkmasının tüm nedenleri 93

  Yeşilliklerin akvaryum duvarlarında ortaya çıkmasının tüm nedenleri 71

  Yeşilliklerin akvaryum duvarlarında ortaya çıkmasının tüm nedenleri 32

  Yeşilliklerin akvaryum duvarlarında ortaya çıkmasının tüm nedenleri 37

  Yeşilliklerin akvaryum duvarlarında ortaya çıkmasının tüm nedenleri 36

  Yeşilliklerin akvaryum duvarlarında ortaya çıkmasının tüm nedenleri 73

  Yeşilliklerin akvaryum duvarlarında ortaya çıkmasının tüm nedenleri 63

  Yeşilliklerin akvaryum duvarlarında ortaya çıkmasının tüm nedenleri 63

  Yeşilliklerin akvaryum duvarlarında ortaya çıkmasının tüm nedenleri 89

  Yeşilliklerin akvaryum duvarlarında ortaya çıkmasının tüm nedenleri 53

  Yeşilliklerin akvaryum duvarlarında ortaya çıkmasının tüm nedenleri 41