Yeni Zelanda, Auckland - denizin ve okyanusun çarptığı yerde bir mucize 2019

Yeni Zelanda, Auckland - denizin ve okyanusun çarptığı yerde bir mucize 2019

Yeni Zelanda, Auckland - denizin ve okyanusun çarptığı yerde bir mucize 16 03.03.2019, 09:30

Yeni Zelanda, Auckland - denizin ve okyanusun çarptığı yerde bir mucize!

Auckland şehri (Yeni Zelanda) en büyükülke. 1865 yılına kadar başkentiydi. Megapolis, Kuzey Adasının isthmus'unda yer almakta olup, tam anlamıyla Manukau ve Huraki koyları arasında adeta sandviçleşmiştir, ancak Pasifik Okyanusu Yeni Zelanda'nın ünlü olduğu Tasman Denizi ile ayırmaktadır. Auckland sadece güzel bir liman şehri değil, aynı zamanda çeşitli denizlere erişiminin olması bakımından da eşsizdir. Rıhtımlar her zaman çok sayıda yat, yelkenli ve tekneye demirlemiş, bu yüzden yerliler gururla “yelkenler şehri” diyorlar.

yeni zelanda auckland

Yeni Zelanda Auckland. nüfus

Megapolis ilk on şehrin notuna dahil edildikalışlarının konforu için gezegenler. Auckland, ülkenin toplam nüfusunun üçte birinden biraz fazlasına ev sahipliği yapıyor. Çoğunlukla bunlar Avrupalılar,% 11'i Maori,% 15'i Pasifik'in çeşitli adalarından göçenler ve% 19'u Asyalılar. Şehir, İngiliz, Fransız, Polinezyalılar, Hindular, Amerikalılar, Japonlar, Çinliler, Koreliler için bir ev oldu. Muhtemelen, bu şehre eşsiz bir çekicilik ve çekicilik veren Doğu ve Batı kültürlerinin çok çeşitli.

auckland yeni zelanda

Iklim

Yeni Zelanda'nın tamamı gibi, Aucklandılık ve ılık iklim. Ancak, ülkenin tüm yerleşim yerlerinde güneş ışığının seviyesini düşünürsek, bu şehir en sıcak ve en parlak olanıdır. Buna rağmen, buradaki hava kaprisli ve parlak bir günün ortasında yağmur yağabilir, bu yüzden her zaman bir şemsiyeniz olmalıdır. Muhtemelen, sadece yaz aylarında (aralıktan mart ayına kadar) yağış yoktur. Tüm Yeni Zelanda gibi kışın kar varlığı, Auckland övünemez. Bu nadir olay, yarım yüzyılda bir kez burada olur. Buradaki son kar 2011 yılı Ağustos'undaydı ve hemen havada eridi, sıcaklığı +8 ° C idi. Kış sıcaklıkları +12 ... + 14 ° C, yaz sıcaklıkları - + 20 ... + 22 ° C, dalgalanma Oakland sık yağış yüzden yaz aylarında oraya gidiyor, oldukça güçlü güneş ısıtır rağmen Ve, kaliteli bir güneş kremi kapmak unutmayın.

auckland yeni zelanda resimleri

manzaraları

Yeni Zelanda, Auckland ... Ne için ünlüydü? Halihazırda havalimanından tanışmaya başlayabilirsiniz, çünkü bu ülkenin en büyük şehridir. sıra dışı bir konuma sahip anlamıyla çarpıcı bir restoran "SARI Trihauz" mevcut Tura devam -. Bir ağaç üzerinde 40 metre yüksekliğinde dev bir koza gibi tüm yapılar, iyice bir sequoia bagajında ​​yapışmış. Ayrıca Auckland olarak bilinen köprü "Harbour Bridge", uzun bir kilometre tanınan şehrin kuzey kenarı. İyi bir yaya bölgesi, dört araba şeridi var. Bir gün için köprü kendi başına yaklaşık 170.000 araba geçebilir. Oakland'a (Yeni Zelanda) vardığınızda ne yapmanız gerekir? Yukarıdaki iki fotoğrafta gördüğünüz bu resmin fotoğrafları - şehrin "Sky Tower" televizyon kulesi. Onun yüksekliği 328 metre kadardır ve mimarisi şaşırtıcıdır, bu yüzden yaratıcıları pek çok ödül almıştır. sualtı dünyaların gerçek ikamet yeri benzersiz yeraltı akvaryum Kelly Tarleton bulmuştur Auckland, banliyölerinde birinde olabilir gibi hissediyorum. Resif, mağaralar, vatozlar, köpek balıkları, ahtapot, kılıçbalığı - sadece sizin için tüm bu! Büyüleyici ve heyecan verici bir yolculuk!

Yeni Zelanda, Auckland - denizin ve okyanusun çarptığı yerde bir mucize 2019

Yeni Zelanda, Auckland - denizin ve okyanusun çarptığı yerde bir mucize 2019

Related news

 • Elektrik Faturasını Düşürmenin Püf Noktaları
 • Cemali Sertel, Medipol Başakşehirde
 • Mannequin Challenge çılgınlığı uzaya da sıçradı
 • Marinara Soslu Spagetti
 • Çikolata Soslu Bardak Tatlısı Tarifi
 • Hukukun üstünlüğü belirtileri

 • Yeni Zelanda, Auckland - denizin ve okyanusun çarptığı yerde bir mucize 62

  Yeni Zelanda, Auckland - denizin ve okyanusun çarptığı yerde bir mucize


  Yeni Zelanda, Auckland - denizin ve okyanusun çarptığı yerde bir mucize 44

  Yeni Zelanda, Auckland - denizin ve okyanusun çarptığı yerde bir mucize 85

  Yeni Zelanda, Auckland - denizin ve okyanusun çarptığı yerde bir mucize 33

  Yeni Zelanda, Auckland - denizin ve okyanusun çarptığı yerde bir mucize 25

  Yeni Zelanda, Auckland - denizin ve okyanusun çarptığı yerde bir mucize 22

  Yeni Zelanda, Auckland - denizin ve okyanusun çarptığı yerde bir mucize 93

  Yeni Zelanda, Auckland - denizin ve okyanusun çarptığı yerde bir mucize 70

  Yeni Zelanda, Auckland - denizin ve okyanusun çarptığı yerde bir mucize 61

  Yeni Zelanda, Auckland - denizin ve okyanusun çarptığı yerde bir mucize 97

  Yeni Zelanda, Auckland - denizin ve okyanusun çarptığı yerde bir mucize 92

  Yeni Zelanda, Auckland - denizin ve okyanusun çarptığı yerde bir mucize 20