Yenidoğanın birincil tuvaleti: bebeğin bakımı 2019

Yenidoğanın birincil tuvaleti: bebeğin bakımı 2019
19.07.2019

Yenidoğanın birincil tuvaleti: bebeğin bakımı 68

Yenidoğanın birincil tuvaleti: bebeğin bakımı

Bebeğin ışığa çıkmasından sonraki ilk dakikalardaHemşireler ve doktorlar yenidoğanın primer tuvaleti ve diğer bazı prosedürleri yerine getirmeli, böylece gelecekte uygun şekilde büyüyecek ve gelişecektir. Her şeyden önce, ağız ve burundan amniyon sıvısının emilmesi sağlanır. Bu, çocuğun kendi kendine nefes almaya başladığında boğulmaması için yapılmalıdır.

yenidoğanın birincil tuvaletiSonraki adımlar kesim ve işlemegöbek bağı. Doğumdan sonra, anneler ve bebeğin vücudu arasındaki metabolik süreçleri durduran kelepçeler yerleştirilir. Aletler arasındaki yer, enfeksiyon veya mikropların yaraya girmesini önlemek için iyot ile tedavi edilmelidir. Göbek bağı daha sonra kırpılır.

Yenidoğanın bir başka birincil tuvaletiYarayı alkolle tedavi etmeyi ve özel bir elyaf uygulamayı içerir. Bütün bunlar zaten bebeğin donmasını engelleyen yeterince güçlü bir lamba altında düzlem masasında yapılır. Sonra, hemşireler cildin tedavisine geçer. Bunu yapmak için, kalan gresi steril peçeteden çıkarırlar. Tüm kırışıklıklar, anti-enflamatuar etkiye sahip olan xerophore ile serpilmelidir. Çok hassas bir cilde zarar vermemek için bu prosedür bitkisel yağ kullanarak mümkün olduğunca dikkatli olmalıdır.bebek bezi

Sonra yenidoğanın birincil tuvaletiGözleri olası enfeksiyonlardan korur. Bunu yapmak için, alt göz kapağına% 20'lik bir sodyum sülfat çözeltisi eklenir. Birkaç saat sonra, bu prosedür tekrarlanmalıdır. Kızınız varsa, o zaman kadın organlarının enfeksiyonunu önlemek için genital yarıkta,% 1 gümüş nitrat solüsyonu damlar. Bu yenidoğanın birincil tuvaletini tamamlar. Prosedür, pediatristin muayenesinin yanı sıra başın ve göğsün ağırlığını, boyunu, hacmini ölçmeye başlar.

Bebeği eve götürdükten sonraHijyen azami dikkat gösterilmelidir. Burada, yenidoğanın tuvaleti banyo prosedürleri, göbek kordonu, deri, kulak, burun ve kafa derisi işlenmesini içerir. Banyo yap bebeğiniz doğumdan sonraki üçüncü günde olabilir. Su sıcak olmamalıdır. İçinde kuyruk veya papatya bir kaynatma ekleyebilirsiniz.

Yeni doğmuş bir çocuğun sabah tuvaleti başlıyorsıcak su ile yüzün yıkanması ile. Gözler steril bir pamuklu çubukla silinir. Kulaklar bitkisel yağ ile temizlenir. Bu amaçla, burun tedavisinde kullanılan özel pamuklu çubuklar kullanmak daha iyidir. Doğal olarak, çocuğun yıkanması gerekiyor. Kasık ve diğer kıvrımların daha fazla işlenmesi özel bir krem ​​veya toz ile gerçekleştirilir. Ve aksiller boşlukları unutmamalıyız. Kalçalar ve bebeğin idrarı ile sürekli temas halinde olan yerler akan su ve sabunla yıkanmalıdır.

yeni doğmuş bir bebeğin sabah tuvaletiUmbilikal yarayı dikkatlice izlemek çok önemlidir.2-3 hafta içinde. Bir hidrojen peroksit çözeltisiyle işleyin. Bugüne kadar, doktorlar bu amaç için potasyum permanganat kullanımını önermemektedir. Her bebeğin başında doğumdan sonra kabuk kalması nedeniyle dikkatlice çıkarılması gerekir. Bunu yapmak için özel bir yağ ile yağlanmalı ve yumuşak bir tarakla dikkatlice taranmalıdır. Tüm hijyenik prosedürleri üretmek için her gün ve birkaç kez, özellikle yıkama yapılmalıdır.

Yenidoğanın birincil tuvaleti: bebeğin bakımı 2019

Yenidoğanın birincil tuvaleti: bebeğin bakımı 2019

Related news

 • Alt ekstremitelerin trofik ülseri
 • ISPANAKLI ENGİNAR
 • Rüyada Patron Görmek Sohbet etmek ve Tartışmak Ne Anlama Gelir
 • 2019 Farklı Stor Perde Modelleri
 • Neden oda çiçekçiliği ve nasıl düzeltilmiyor

 • Yenidoğanın birincil tuvaleti: bebeğin bakımı 94

  Yenidoğanın birincil tuvaleti: bebeğin bakımı


  Yenidoğanın birincil tuvaleti: bebeğin bakımı 70

  Yenidoğanın birincil tuvaleti: bebeğin bakımı 92

  Yenidoğanın birincil tuvaleti: bebeğin bakımı 70

  Yenidoğanın birincil tuvaleti: bebeğin bakımı 55

  Yenidoğanın birincil tuvaleti: bebeğin bakımı 27

  Yenidoğanın birincil tuvaleti: bebeğin bakımı 97

  Yenidoğanın birincil tuvaleti: bebeğin bakımı 41

  Yenidoğanın birincil tuvaleti: bebeğin bakımı 16

  Yenidoğanın birincil tuvaleti: bebeğin bakımı 7

  Yenidoğanın birincil tuvaleti: bebeğin bakımı 85

  Yenidoğanın birincil tuvaleti: bebeğin bakımı 55

  Yenidoğanın birincil tuvaleti: bebeğin bakımı 89

  Yenidoğanın birincil tuvaleti: bebeğin bakımı 23

  Yenidoğanın birincil tuvaleti: bebeğin bakımı 16

  Yenidoğanın birincil tuvaleti: bebeğin bakımı 8