Üzüm bakımı 2019

Üzüm bakımı 2019 Üzüm bakımı

Üzüm bakımı

Güneşli meyveler uzun süre dikkat çekti.Rus bahçıvanlar. Ancak soğuğa dayanıklı çeşitler çıktıktan sonra bile, yazlık alan sahiplerinin çoğu hala üzüm yetiştirme konusunda sorularınız var, çünkü bu güney kültürü özel dikkat gerektiriyor.

Genç üzümler için bakım

Üzümlerin kesim ile çoğaltılması, tohum veya fide. En yaygın olanı ilk yöntemdir. İki yıldan dört yıla kadar genç bir bitki, özel bakım gerektirir. Bahçıvan bitkilerin doğru geliştiğinden emin olmalı, daha güçlü ve köklü olmasını sağlamalıdır. Genç burçlar yabancı otlardan korunmalı ve yer zayıflatılmalıdır. Üzümlerin çekimleri sekiz santimetreye ulaştığında, kırılarak çekirdeklerin dört veya beş sürgünleri için fidanlar bırakırlar.

Bir bitkinin uygun şekilde oluşturulması gereklidir.Gelecekte yüksek hasat sağlamak. Bu nedenle, asmanın hayatının ilk yıllarında üzüm bakımının önemi önemlidir. Bu nedenle büyük oranda kendi meyvesi bağlıdır.

Üzüm çalıları arasında sıranın bulunması olanaksızdır.bitki diğer bitkiler, örneğin, fasulye. Bu asmanın gelişimini geciktirir. Haziran ayı sonunda, fideleri kapsayan arazinin sindirimi gerekir. zemin seviyesi iyi yapılması gerektiğini Aşağıda, derinliği, burada 1920 santimetre ve daha sonra tamamen genç bitkinin tepesinde bulunan tüm kökleri ve filizleri, çıkarın. Bundan sonra, delik uykuya dalmalı ve bir önceki yüksekliğin zemin höyüğü olmalıdır. Böyle üzüm bakımı, bitkinin hem kuraklık hem de donma halini tahrip etmesine yardımcı olan ana kökleri geliştirmeye yardımcı olur. Ayrıca üzümlere düzenli olarak gitmek gerekiyor.

Bitki Bakımı: budama

Kesim sırasında, mümkün olduğunca küçültmeniz gerekirüzüm. Çalıların her okunda iki yaradan oluşmalıdır: biri meyve kısmı, diğeri - en kısa asma köpeği üzerindedir. Asma üzerindeki bu operasyon sırasında, bu yıl ortaya çıkan üç ya da dört tane güçlü filiz bırakıyor. İki metre yükseklikte kısaltılmalıdırlar. Sonbaharda, bitki daha az ağlarken ve bitkin olma riski bulunmadığında düzeltilmesi önerilir. Bahçıvanın gereksiz gördüğü avlar, erken ilkbaharda patlar.

Kış için üzüm hazırlama

Kışın arifesinde üzümlere bakım,kırpma ve tırmanma hariç. Don tehlikesinden korumak için bitkiyi iyi kapamak gerekir. Asılı asılı olup baharda, ne hasada yaz aylarında uyanıp uyulmayacağı buna bağlıdır. Üzüm, eğer kışın korunmazsa ölebilir. Özellikle savunmasız kökleri, yeryüzünün 7 derecenin altındaki dondurulmalarına dayanamıyor. Talaş ile örtülüp, çürük gübre veya kompost ile izole edilebilirler. Sonunda asmayı toprakla üzebilirsin.

Bu bakımda kesinlikle yer alan budamadan sonraÜzümlerin ardında, sarmaşıklar toprağa bağlanmış demetler halinde bağlanırlar. Daha sonra bitki lapnik, tolem ile kaplanmalı ve sonunda - toprakla serpiştirilmelidir. Ama bu üzüm saklamak varyantı ile doğrudur, dondurması dışarıda değildir. En iyi yol tahtaları tahtalarla gizlemek, üstüne bir çatı bantı veya bir film (çatı malzemesi de uyuyor). Islanmayı dışarıda bırakmak için asma altına bir kaplanmaya dayanıklı malzeme konulmalıdır.

Üzümleri soğuktan korumak için tüm önlemlerbaşarısız oldu - ve bitkiler hala don etkilenir, çalılar geri yüklemek için özel önlemler almak gerekir. Gözlerin yaklaşık yüzde altmışına ve odun bütünlüğüne zarar verirseniz, budama budamasına yardımcı olur. Ancak, kalan sürgünlerin başarılı bir şekilde meyve tomurcukları geliştirebilmesi için bunu hesaba katmak gerekir.

Üzüm zararlıları hakkında biraz

Bitki bakımı hastalıklar ve zararlılardan korunmayı içerir.

Phylloxera, en tehlikeli böcekki bu üzümleri mahvediyor. Kesimler dikmeden önce, çukur yirmi gram tozla muamele edilir. Yaprak bitlerinin yerleşik olduğu yetişkin bitkiler, elli gün boyunca preparasyon çözeltisi ile bolca sulanmalıdır.

Üzüm bakımı 2019

Üzüm bakımı 2019

Related news

 • İletişim Bar (Penza): inceleme, incelemeler
 • Yatağınızın Kenarına Mutlaka Aspirin Koyun
 • Ergenlerin psikolojik özellikleri
 • Kilo verdiğimi ve Dukan diyeti yaptığımı öğrenenlerin çoğunun bana en çok sorduğu soru : Neler yedin
 • ELMALI ÇITIR TART TARİFİ

 • Üzüm bakımı

  Üzüm bakımı


  Üzüm bakımı

  Üzüm bakımı

  Üzüm bakımı

  Üzüm bakımı

  Üzüm bakımı

  Üzüm bakımı

  Üzüm bakımı

  Üzüm bakımı

  Üzüm bakımı

  Üzüm bakımı

  Üzüm bakımı

  Üzüm bakımı

  Üzüm bakımı

  Üzüm bakımı

  Üzüm bakımı

  Üzüm bakımı

  Üzüm bakımı

  Üzüm bakımı

  Üzüm bakımı

  Üzüm bakımı

  Üzüm bakımı

  Üzüm bakımı

  Üzüm bakımı

  Üzüm bakımı

  Üzüm bakımı

  Üzüm bakımı