Üzüm: Kalori ve faydalar 2019

Üzüm: Kalori ve faydalar 2019 Üzüm: Kalori ve faydalar

Üzüm: Kalori ve faydalar

Şüphesiz, kuru üzümün yararı tatlı altında gizlidircilt Bütün kuru üzüm sonra - bu su bazlı sadece yoksun, aynı üzüm var. Bu sadece üzüm tüm yararlı nitelikleri korur, aynı zamanda konsantre bir biçimde bizlere sunuyor. Bu incelik içerdiği mineral ve vitaminler kompozisyonu oldukça çeşitlidir. olarak önemli miktarda temsil edilir, şeker, ek olarak, meyvalar fruktoz ve glikoz, niasin, azotlu bileşikler, doymamış yağlı asitler, kül, B vitaminleri, magnezyum, demir, boron ve korunma ve sağlığı arttırıcı önemli bir rol oynayan birçok diğer maddeleri içerir .
İlaçlar tarifleri, antik çağlardan beri bilinmektedir.bileşimi kuru üzüm içerir. Tabii ki, onun kalori içeriği de tartışmasız, ama bu diyet ürünleri listesinden çıkarılması gerektiği anlamına gelmez.

Takım elbiseli kaç kalori saymadan önce,hadi ne getirebileceğini görelim. Organik asitlerle birlikte yüksek vitamin içeriği nedeniyle, kuru üzümün ağız boşluğunun sağlığını koruduğu, diş hastalıklarına karşı etkili bir şekilde mücadele ettiği ortaya çıkmaktadır. İçinde bulunan oleik asit, ağız boşluğunda bakteri ve mikroorganizmaların çoğalmasını bastırır. Bileşiminde biyolojik olarak aktif maddeler genel olarak diş ve diş etleri için faydalıdır.

Kalp hastalığı tedavisinde uzun süredir kullanılmaktadır.kuru üzüm. Kalori içeriği bir engel değildi. Sadece kalp kaslarını güçlendirir, aynı zamanda genel canlılığı artırır, hastalık sırasında canlılık ve güç verir, "ayakları kaldırır". Ayrıca uzuvların ve böbrek hastalıklarının anemisini de başarıyla karşılıyor.
Ödemi ortadan kaldırma yeteneği başka yararlıdırmülkiyet kuru üzüm vardır. o kesin tedavi bu yöntemde rakamlar zarar getirmez kalori. Sonuçta, açık bir etki elde etmek için, onu yemeye gerek yoktur. hayvansal yağ ile buğulanmış meyveleri karıştırmak ve etkilenen bölgeye bu karışımı uygulamak yeterlidir.
Kuru üzümler sinir için iyidirsistemi. Stres için en iyi çare düzenli olarak kuru üzüm yemektir! Bu aynı zamanda akciğerleri ve kalbi güçlendirmeye yardımcı olacaktır. Üzümlerin yanı sıra üzümler, özellikle kırmızı kaliteleri, kalsiyum emilimini artırır. Bu nedenle hamilelik sırasında ve menopoz döneminde kadınlar için özellikle yararlıdır. Her iki durumda da kalsiyum ihtiyacı neredeyse iki katına çıktığı için.

Potasyum, magnezyum ve manganez, içinde mevcuttiroid bezini düzenlenmesi için yeterli. Üzüm vücudun direncini artırmak işin üstesinden gelebilen, bu yüzden genellikle viral hastalıklar ve hasta, dermansız uzamış kronik hastalıkların sezon dışı yayılma sırasında çocuklar için bağışıklık-uyarıcısı olarak reçete edilmektedir.

Kuru üzümün getirdiği faydalar çok uzun zaman önceokudu. Bununla birlikte, bu "lezzetli ilacın" kullanımı için küçük kontrendikasyonlar da vardır. Şekerli maddelerin yüksek içeriğinden dolayı, kuru üzümler diyabet hastası veya diyetinden tamamen dışlanmış kişiler tarafından büyük bir dikkatle tüketilmelidir. Bu durumda şeker miktarı azaldığı ve yararlı maddelerin pratikte değişmeden kaldığı için, kuru üzüm kompostosu gıdalar için şeker hastaları tarafından tüketilebilir. Kalori içeriği 100 gramda yaklaşık 330 kcal olan kuru üzüm, ağırlık artışı olan kişiler için tavsiye edilmez. Bunların günlük oranı 75 gram ile sınırlıdır.

Eğer hala diyetinize dahil etmek istemiyorsanızAşırı kilo alma korkusu nedeniyle kuru üzüm, örneğin, kuru üzümlü bir pastanın kalori içeriğinin bir avuç kuru üzümün kalorisine eşit olabileceğini ve ikincisinin kullanımının kıyaslanamayacağını düşünün.

Üzüm: Kalori ve faydalar 2019

Üzüm: Kalori ve faydalar 2019

Related news

 • Taşların Gezegeni. Taşlar Gezegeni nde seviye 408 nasıl geçilir
 • Kan grubu ile diyet - bir ömür boyu beslenme yolu
 • Bayan spor takımları
 • Şenlikli yemek - fırında elma ile kaz
 • Burak Özçivitin peşini bırak, o evli

 • Üzüm: Kalori ve faydalar

  Üzüm: Kalori ve faydalar


  Üzüm: Kalori ve faydalar

  Üzüm: Kalori ve faydalar

  Üzüm: Kalori ve faydalar

  Üzüm: Kalori ve faydalar

  Üzüm: Kalori ve faydalar

  Üzüm: Kalori ve faydalar

  Üzüm: Kalori ve faydalar

  Üzüm: Kalori ve faydalar

  Üzüm: Kalori ve faydalar

  Üzüm: Kalori ve faydalar