Zambak çiçek yatağı: yaratma ve bakım ipuçlarıZambak çiçek yatağı: yaratma ve bakım ipuçları
Zambak çiçek yatağı: yaratma ve bakım ipuçları

Zambak çiçek yatağı: yaratma ve bakım ipuçları

Deneyimli bahçıvanlar ve kamyon çiftçileri yaz aylarında yaz aylarında güzel görünenlerin farkındalar, sonbaharda hazırlıklı olmalılar.

Size zamburlu çiçek yatağını nasıl ayarlayacağınızı söyleyeceğiz. Makalede sunulan fotoğraflar çiçeklenme döneminde nasıl görüneceğini açıkça gösterecek.

Niye zambur? Çünkü bu çiçekler hem solo hem de diğer bitkilerle kombinasyon halinde harika görünüyorsun. Zambaklar bol miktarda renk ile karakterizedir, hoş kokulu, iddiasız ve önemlisi uzun ömürlü kişilere atıfta bulunurlar.zambaklar ile çiçek yatağı

Bahçede zambaklar

Zambur paleti inanılmaz derecede çeşitlidir. Bu, peyzaj tasarımında bu renkleri kullanmak için çok sayıda seçenek için bir fırsat verir. Çeşitliliğe ve her ikisi de boyuna (2 m'ye kadar) ve minyatür (0,5 m) boyutlara bağlı olarak, bir kaldırım olarak ön plana çıkabilir veya soliteler gibi alt renklerin arkasına yerleştirilebilirler.

Çitler boyunca dikilmiş büyük lilyumlar sitenin bir sınırlandırıcısı olarak iyi görünüyor.

Küçük yaprakları olan kozalaklı ağaçların ve çalıların yakınındaki güzel uzun lilyumlar - arpa, mahonia, euromuscus, şimşir. Bu tür çiçeklerle birlikte zambaklar - aşağıdaki fotoğrafta.

Zambak yapraklarının ton, şekil ve dokusu farklıdır.çeşitliliğe bağlı olarak değişebilir ve bu nüanslar diğer bitkilerle kontrast yaratmak için uygulanabilir. Bu makalede sunulan gül Çiçek yatak, o çiçekli sezonunda nasıl görüneceğini tam bir resmini sunar.

zambak farklı türde ustası tarafından size yıllıkları yakın mixborders veya rabatkah bunları birleştirmek, özellikle sonbahara kadar çiçek açan kraliyet renkleri hayran sağlar.ülkede zambaklar ile yataklar

Güzel çiçek açma koşulları

Zambaklar iyi penumbra ve en iyisi tolereNötr topraklarda hissetmek. Onlara komşularını seçmek, nilüfer toprağı tercih eden, ancak durgunluk yapmadan, higrofik bitkilere öncelik vermek zorundadır.

Çiçek açıldıktan sonra, zambak yaprakları solgunlaşır vebiraz estetik görünüyorsun. İyi kamuflaj sapları solmuş ve kadife çiçeği, adaçayı, Liatris, Heuchera veya floks zemin kapağının alt ve gür çalılar bırakır. Onlar sadece çiçeklenme zamanında gelen zambaklar için iyi bir arka plan olarak hizmet verecek, ancak aynı zamanda kurutmak çevrelerindeki arazi bulut bulut.

Aynı amaçla, zambaklar eğreltiotlarla çevrilidir, ev sahibi. Zamburlu böyle bir çiçek yatağı inşa etmek hiç de zor değil.

Baharda, zambaklar altındaki zemini nemlendirmek önerilirKalsiyum nitrat çözeltisi ilave edin ve kompleks gübre ekleyin. Çiçeklenme sonunda, ampuller gelecek yıl için güç sağlamak için, lilyum altında arazi sıvı fosfor potasyum gübreleri dökmek nasıl tekrar gerekir.

Zambakların başlıca hastalığı botry veya gri çürüktür. Patojen mantar, çok sıkı bir şekilde dikildiyse ampulleri enfekte eder ve etraflarındaki topraklar aşırı derecede nemli ve kompakt hale gelir. Botryse'yi önlemek için, pedinküllerin tabanındaki toprağın düzgün bir şekilde gevşetilmesi gerekir ve sonbaharda büyüyen çalıların inceltilmesi gerekir. Ancak bu durumda, zambaklara sahip bir çiçek yatağı, yaz konağını uzun yıllar süsleyecektir.zambak çiçek tarlası fotoğrafı

Popüler kombinasyonlar

Yüksek bir duvarın zeminine karşı,Güller ve onlardan önce de zambriye ampulleri yerleştirin. Güzel, fakat yalnızca geniş alanlar için uygundur, örneğin, evin verandasında veya çardağın çevresinde. Bu yerlerde çocuklar sık ​​sık küçük bitki oynamakta ve çiğnemektedirler ve uzun lilyumlar gül dalları altındaki duvara dikilebilir. Bu mahallede çok iyi hissedeceksiniz. Köklerde, birkaç ev sahipliği yapın. Bitki mucizevi bir şekilde topraklanmakta ve bunu fark edememek ve onu ezmek için yetişmemekte ve aynı zamanda geniş yaprakları altından gerilen zamburun kökleri oldukça zor olacak. Elimizdeki materyalde bir ev sahibinin çevrelediği, zambrelere sahip güzel bir çiçek tarlası da sunulmaktadır.

Neyin dikileceği ile imkansız

Lilyumlar, irislerin yanında dikilmemelidir. Çiçeklenme süresinin onlar için farklı olması gerçeğine rağmen ve bu bitkiler uyumlu görünüyorsa, bu mahalle her ikisini de olumsuz şekilde etkileyecektir. Gerçek şu ki soluk süsler herhangi bir durumda sulanmamalıdır. Onların ana kökleri, yeryüzünün yüzeyinde bulunur, çabucak bozulur ve çiçeklenme dönemindeki zambaklar, toprağın temel kısmının düzenli nemlendirilmesini gerektirir.

Zambağın ikinci başarısız komşusu lale. Bu çiçeklerin ortak hastalıkları var. Buna ek olarak, lalelerin ampulleri her zaman farelerin dikkatini çeker. Laleler bozulursa, aynı zamanda ısırılırlar ve zambaklarda ampuller bulunur. Ve, özellikle de varietal, çok pahalı ve nadiren satış yapıyorlar. Tüm yaz lilyumla çiçeklerle başlayıp çiçeklerle kucaklaşmak istiyorsanız, bahar aylarında başlayıp bitki nergislerine ya da glade'e bitki sıkın.

Katılmak istemeyen deneyimli bahçıvanlarlaleler, zambak ampulleri plastik veya metal kavanozlarla birlikte kazın. Duvarlarını, diğer böceklerin yanı sıra fare gibi erişerek bloke ediyorlar.

Banka yukarıdan ve aşağıdan kesilir ve bir çekiç yardımıyla ampulün etrafına doğru iter. Bu daha sonra sulamayı zorlaştırır, ancak bahçe vandallarından değerli örnekleri koruyacaktır.ülkede lilyum ile yataklar

Bir ağacın altında Lilyum

Lily - altında dikilebilir bitkilerdenGövdenin çevresi boyunca yüksek ağaçlar, ondan 50 cm geri çekildi. Bu sadece güzel değil, aynı zamanda çok pratik - sulama nilüferler, su ve odun olacak. Ayrıca, ampullere zarar verebilecek fazla suyu da alacaktır.

Bir kombinasyon seçerken, açıklığa kavuşturmayı unutma,Bahçenin kraliçesinin çiçeklenmesinin, üzerine dikildiği ağacın meyvelerinin olgunlaşması ile çakışması. Düşen elmalar ya da armutlar pedunkülleri kolayca kıracaktır ve ihale kokusuyla kokulu zambaklarla lüks bir çiçek yatağı için tüm umutlarınız küllere gidecek.

Çerçeveleme yolları

Zambaklar kalabalıklaşmayı sevmezler ama kamuflaj gerektirirler.kaynaklanıyor. Sonuçta, çiçeklenme dönemi bittikten sonra, ve onların dekorasyonunu kaybedeceklerdir. Bu görevlerin her ikisi de orta boy bahçe çiçekleri ile başarılı bir şekilde gerçekleştirilecektir, örneğin koleus, çuha çiçeği, lobelia, eğer ön planda onları zambaklarla çiçek tarhlarına bırakırsanız.

Primrose ilkbaharda çiçek açmaya başladığındaSadece bir yüksekliğe çık. Bu parlak uzun ömürlü çiçekler, ülkenin ya da ön bahçedeki nilüferlerin bulunduğu çiçek yatağının görüntüsünü bozmayacak minyatür bir rozet yaprağı bıraktıktan sonra, şehir evinin pencerelerinin önünde çiçek bırakır.

Lobelia Haziran ayında çiçeklenmeye başlar ve korurEylül sonuna kadar dekoratif. Parlak kırmızı veya mavi çiçekleri olan küresel burçları sadece çok dekoratif değil, aynı zamanda lilyumlar için harika komşular olacaklar. Kırmızı lobelia, aynı renkteki nilüferlerle ya da beyaz ve mavi ile birleşerek, hemen hemen her şeyle daha iyidir. Ülkedeki nilüferlerle çiçek yatağına ne kadar güzel bakmışlar! İncelemede sunulan fotoğraflar bunu kanıtlıyor.

Uzun boylu turuncu lilyumların çalıları arasındagölgeler de tohum acemlalesi dağıt. zambaklar zadekoriruyut ve sadece Onun küçük portakal çiçekleri kaplan büyük türlerin asaletini altını fakat acemlalesi çoğalmaları sıklıkla geç Kasım ayına kadar devam etmesi nedeniyle, kışa kadar (fotoğraf görsel teyit edilir) ülkedeki güllerin çiçek yatak süsleyecek.

Uzun bir süre için yolun çekici bir görünümünü kaydedin, düşük eğrelti otları zambak çalılar arasında dikim. Bu tip bir çiçeklenme, eski bir efsaneden geliyor.çiçek yatak çiçek lilyum

Ayıklama olmadan flowerbed

Yakın düzenli ot kontrolü için ihtiyaçZambaklar genellikle bahçıvanların arazilerindeki zambakları dikmeyi reddetmelerine neden olur. Kaba yabani otlar hızlı bir şekilde nilüferlerin narin sürgünlerini tıkarlar ve yakında büyümeye son verirler.

Kendi elleriyle zambakların çiçek yataklarını (fotoğraf makalede sunulmaktadır), orman gülleri ve astilbe dikimleri arasında yapmayı öneriyoruz.

Bahçenin ortasındaki büyük bir çiçek tarhı.Bu büyük bitkiler, mahalleyi zambaklarla uyumlu bir şekilde algılayacaklar. Astilba köklerini yeterince derine götürür, bu nedenle kısa bir süre için, hızlı ve sonsuza kadar bu yerde yetişen bütün yabani otları yok eder. Bu koşullar altında, zambak ampuller kesinlikle mükemmel hissedeceklerdir. Yemyeşil orman gülleri nilüferlerin göz kamaştırıcı saplarından dikkati dağıtır ve zambakların kendilerine ait orman güllerinin yapraklarının arka planına karşı çiçekleri özellikle asil görünecektir.

Eğer çıplak bir dünyanın görünümü donuk ve ilgi çekmiyorsa, iyi kurutulmuş ve ezilmiş odunsu bir kabuk ile kaplanabilir.zambak ile çiçek yatak

Küçük çiçekli kombine

Zambakların büyük bardakları inanılmaz derecede çekici veküçük çiçekli bitkilerin arka plan üzerinde aristokrat bir görünüm. Onları yanında bitki civanperçemi. Beyaz veya pembe çiçek salkımına sahip farklı çeşitlerde olabilir. Lilies civanperçemi ptarmiki ile lezzetli kombine. Yarrow'u sevmiyor musun? Yıllarca Iberis ile değiştirin. Efekt aynı olacak.

Çok dekoratif görünüyor zambak çalı (fotoğrafküçük çiçekli gypsophila inci veya bulanık çalı uzun anaphalis küçük topları tarafından çevrili çiçek yatakta çiçeklerdir. Bu bitkilerin sapları, aynı zamanda "inci" denir, çiçekçiler genellikle zambak veya gül ile buketleri ekler.

Kokulu alissum veya matthiol göze batmazzambakın alt dalları ve kokusuyla karıştırıldığında, ilahi kokular kokusu yaratacaktır. Bu çiçek yatağını evin veya veranda penceresinin yakınında düzenleyin. Akşamları ise cennetin güzel kokusunun keyfine varacaksınız.lilyum ile güzel flowerbed

Dekoratif yaprak döken ile kombinasyon

Bu seçenek sevenler için cazip geleceklaconism veya bahçede yeterli sayıda parlak mixborders ve tırtıl var. Bunların yanında, süs yapraklı bitkilerin arka planına karşı zambaklı bir çiçek yatağı çok belirgin olacaktır, bu nedenle bu seçeneği bir çardak veya barbekü alanı yakınında dinlenme alanı için kullanmanızı öneririz. Veya alternatif olarak, seçilen bitkileri evin kapısından kapıya uzanan yol boyunca dikin. Arka çizgide, uzun zambaklar olsun, ön planda kadife oyma yaprakları olan bir sahil şeridi şeridi var. Sinerariaya alternatif olarak çok renkli yaprakları ve küçük çiçekleri olan bir gevezeci olabilir, çiçeklenme sırasında lilyumların asil zenginliklerini vurgular ve zaten solmuş bahçe kraliçelerinin unsempatik saplarını gizler.

Sürekli çiçeklenme çiçek yatak

Ne bahçıvan uzun ömürlü bir çiçek yatağı hayal etmezilkbahardan sonbahara kadar çiçek açan bitkiler? Böyle bir çiçek yatağı yapmak mümkün, ama yine de halledilmesi gerekiyor. Zambakla birlikte çiçek yatağına bakma çabalarını nasıl en aza indireceğimizi size söyleyeceğiz.

Çok sayıda dikilmiş bitkiçabucak toprağı tüketir, bu nedenle kışın bir kez ve çiçeklenme başlamadan önce uygun minerallerle döllenmesi gerekir. Eh, yaz aylarında sulama gerektirir ve sadece ara sıra - gevşetme.

Çiçek tarhımızın kompozisyonunun merkezi sürekliçiçek açan zambaklar. Bir sonraki daire nergis, çiğdemler, sümbül soğanları dikildi. Aralarında - primroslar. Aralarında, bitki inci midye ve bir sonraki daire - zemin örtüsü asters aralarında. Böylece, erken ilkbahardan geç sonbaharlara kadar çiçeklerden memnun olacak bir çiçek yatağı alacaksınız.lilyum kendi fotoğrafları çiçek yatak

Lilyum ve ev sahibi

Bu çok başarılı kombinasyon özellikle seviliyorpeyzaj tasarımcıları. Ev sahipleri, nilüferlerin göz kamaştırıcı saplarını büyük yapraklarıyla kapatırlar. Oldukça yavaş büyürler ve bahçıvanlara ayıklama ile ilgili problemler vermezler ve bir çalı büyük yaprakları zambaklar çevresinde bir metre kareyi kapsayabilir. İlkbaharda çiçek yatağı üzerindeki arazi boş değildir, çünkü ev sahipleri oldukça geç uyandırılmıştır, bitki üzerinde kardelen, muskari veya çiğdem soğanı bulunur. Uzun süre çiçek açmazlar, bu nedenle yaz aylarında yetişen konaklar bunlara müdahale etmez. En baştan uygulanan minimum çaba gerektiren bu tür bir çiçek yatağı uzun yıllar bakımlı ve dekoratif görünecektir. Ne denir, dikilir ve unutulur.

Lilyum ve kozalaklı ağaçlar

Zamansız kozalaklı zambakları başarıyla birleştirir.çalılar. Ardıç, tuja, cüce pines ve selvi arka planı, lilyum çok etkileyici görünüyor. Çiçeklenme süreleri yeterince kısa olduğundan, birbirinden 1.5 m uzaklıkta, birbirinden farklı çiçek tarlaları ve birbirinden ayrı çiçeklenme dönemlerine sahip bitkilerin dikilmesi tavsiye edilir.

Yerdeki kırışıklıklar araziyi daha uzun süre nemli tutacak, ancak hava hareketine müdahale etmeyecek.

Bazı uzmanlar buna itiraz ediyorkombinasyonlar, kozalaklar, güller ve zambaklar farklı bileşimden toprak gerektirir, ancak burada verim oldukça basittir: her bitkinin dikim çukurunda tek tek bitki gübre komplekslerinin ekilmesi gerekir. Aralarında neredeyse bir metre mesafe, her biri için uygun koşullar yaratacaktır. Ve kozalaklılar büyümemişken, boşlukları ilkbahar, yaz ve sonbahar tek veya uzun ömürlü ile doldurun.

Böylesi bir çiçek yatağı çok fazla yer kaplayacaktır, bu nedenle önceden ayarlayınız, böylece daha sonra bahçe etrafındaki hareketlere müdahale etmeyecek ve farklı açılardan kolayca görülebilecek.

Zambak çiçek yatağı: yaratma ve bakım ipuçlarıZambak çiçek yatağı: yaratma ve bakım ipuçları

Related news

 • Dota 2 başlangıç parametreleri: komutlar
 • Bookmatch mermer dekorasyonu
 • Minsk-Adler - pratik, güvenilir, ucuz
 • Nisan ayında hangi Zodyak işaretini biliyorsun
 • Muhallebili Kadayıf

 • Zambak çiçek yatağı: yaratma ve bakım ipuçları

  Zambak çiçek yatağı: yaratma ve bakım ipuçları


  Zambak çiçek yatağı: yaratma ve bakım ipuçları

  Zambak çiçek yatağı: yaratma ve bakım ipuçları

  Zambak çiçek yatağı: yaratma ve bakım ipuçları

  Zambak çiçek yatağı: yaratma ve bakım ipuçları

  Zambak çiçek yatağı: yaratma ve bakım ipuçları

  Zambak çiçek yatağı: yaratma ve bakım ipuçları

  Zambak çiçek yatağı: yaratma ve bakım ipuçları

  Zambak çiçek yatağı: yaratma ve bakım ipuçları

  Zambak çiçek yatağı: yaratma ve bakım ipuçları

  Zambak çiçek yatağı: yaratma ve bakım ipuçları

  Zambak çiçek yatağı: yaratma ve bakım ipuçları

  Zambak çiçek yatağı: yaratma ve bakım ipuçları

  Zambak çiçek yatağı: yaratma ve bakım ipuçları

  Zambak çiçek yatağı: yaratma ve bakım ipuçları

  Zambak çiçek yatağı: yaratma ve bakım ipuçları

  Zambak çiçek yatağı: yaratma ve bakım ipuçları

  Zambak çiçek yatağı: yaratma ve bakım ipuçları

  Zambak çiçek yatağı: yaratma ve bakım ipuçları

  Zambak çiçek yatağı: yaratma ve bakım ipuçları

  Zambak çiçek yatağı: yaratma ve bakım ipuçları

  Zambak çiçek yatağı: yaratma ve bakım ipuçları

  Zambak çiçek yatağı: yaratma ve bakım ipuçları

  Zambak çiçek yatağı: yaratma ve bakım ipuçları

  Zambak çiçek yatağı: yaratma ve bakım ipuçları

  Zambak çiçek yatağı: yaratma ve bakım ipuçları

  Zambak çiçek yatağı: yaratma ve bakım ipuçları

  Zambak çiçek yatağı: yaratma ve bakım ipuçları