Zayıflamak İçin Ne Yemeli: Kilo Vermenin Püf Noktaları 2019

Zayıflamak İçin Ne Yemeli: Kilo Vermenin Püf Noktaları 2019
Zayıflamak İçin Ne Yemeli: Kilo Vermenin Püf Noktaları


Zayıflamak İçin Ne Yemeli: Kilo Vermenin Püf Noktaları

Zayıflamak İçin Ne Yemeli: Kilo Vermenin Püf Noktaları

Kilo vermenin püf noktaları

Kilo vermenin püf noktaları

Sağlıksız beslenme ve spor yapılmaması vücutta yağlanmaya ve kilo alınmasına neden olur. Kilo alınmasının nedeni kullanılan bazı ilaçlar ya da bazı hastalıklar da olabilir. Ayrıca stres de kilo alınmasına neden olan temel etkenlerden biridir. Fazla kilolardan kurtulmak ve sağlıklı bir şekilde kilo vermek için ilk olarak bir doktora gidilmelidir. Gerekli testler ve analizlerden sonra eğer bir hastalık söz konusu ise tanılanır. Kilo vermeyi engelleyen ya da kilo alınmasına neden olan bir hastalık söz konusu ise öncelikle bu hastalığın tedavisine başlanır. Ancak beslenme bozuklukları nedeni ile kilo alınması durumunda kişiye uygun bir diyet oluşturulur. Bunun için ise bir diyetisyene başvurulması önerilir. Diyetin yanı sıra bazı besinlerin tüketilmesi yağ yakım sürecini hızlandıracaktır.

Zayıflamanın yolları: Kilo verme önerileri:

Limon suyu ile kilo verme

Limon suyu sindirim sistemi için son derece etkili bir çözümdür. İçerdiği asitler ile metabolizmanın hızlanmasını sağlar. Bu şekilde yağların daha hızlı yakılmasına yardımcı olur. Her sabah 1 bardak ılık suyun içerisine yarım limon suyu eklenerek tüketilebilir. Gün boyu enerji seviyelerinin yüksek olmasına da yardımcı olacaktır.

Kilo vermek için ne yemeli: Bal

Bal da vücuttaki yağların eritilmesine yardımcı olabilir. 1 bardak ılık suyun içerisine biraz limon suyu ile bal eklenir. Karıştırılır ve tüketilir. Her gün düzenli olarak tüketilmesi vücuttaki zararlı toksinlerin daha hızlı dışarı atılmasını sağlar.

Elma sirkesi ile zayıflama

Elma sirkesi de kilo vermeye yardımcı besinlerden biridir. Limon gibi içerdiği asitler ile yağ hücrelerinin çözülmesini sağlar. Bir bardak ılık suyun içerisine 2 çay kaşığı elma sirkesi eklenerek her gün aç karna tüketilebilir. Elma sirkesi kesinlikle tek başına tüketilmemelidir. Aksi halde mide yaralarına ya da mide ekşimesi gibi rahatsızlık verici durumlara neden olabilir. Ayrıca elma sirkesi 40 yaş üzeri kişilerde doktora danışılarak kullanılmalıdır.

Sıcak su zayıflatırmı?

Su tüketimi iştahın kontrol altına alınmasına yardımcı olur. Özellikle yemeklerden önce 1 bardak ılık su tüketilmesi önerilir. Bu şekilde yemek yeme isteği azaltılır.

Kırmızı acı biber zayıflatırmı?

Acı biber içerisindeki bileşikle sayesinde yağ yakıcı özellikler gösterir. Bu nedenle diyet programlarına eklenmesi önerilir. Salata ve yemeklere eklenebileceği gibi çay şeklinde de tüketilebilir. 1 bardak kaynar suyun içerisine 1 çay kaşığı kırmızı acı biber eklenir. Demlenmesi için 10 dakika bekletilir. Ardından süzülür ve tüketilir. Özellikle sabahları aç karna tüketilmesi önerilir. Bu şekilde yağların daha hızlı yakılmasını sağlar. Ancak mide ülseri, ağız ülseri ve mide ağrısı şikayeti olanların bu çayı tüketmemeleri önerilir. Aksi halde rahatsızlıkların belirtileri artar.

Kilo verdiren yiyecekler: Domates

Domates kilo verdiren en sağlıklı besinlerden biridir. Içerisindeki antioksidanlar ile kilo vermeyi önleyen toksinlerin dışarı atılmasını hızlandırır. Aynı zamanda kanser gibi ciddi hastalıklara karşı koruyucu özellikleri de vardır. Ayrıca genel sağlık için de faydalı olan A vitamini, C vitamini, K vitamini ve çeşitli mineralleri içerir. Her gün düzenli olarak çiğ ya da pişmiş domates tüketilebilir.

Kilo verdiren sebzeler: Lahana

Lahana vücutta yağ birikmesini önleyen özel fitokimyasallar içerir. Karbonhidratların ve şekerin yağa dönüşmesini engeller. Lahana suyu, lahana çorbası ve lahana yemeği düzenli olarak tüketilebilir. Özellikle lahana suyu kürü zayıflamak için uygulanan popüler çözümlerden biridir. Lahana suyu biraz bal eklenerek de tüketilebilir.

Kilo verdiren bitkiler: Rezene çayı

Rezene tohumu diüretik özellikleri ile bilinir. İdrar söktürücü özellikleri ile toksinlerin idrar yolu ile dışarı atılmasını hızlandırır. Ayrıca vücudun nemli kalmasını sağlar. Rezene tohumları tavada yağsız kızartılır. Ardından ezilir ve toz haline getirilir. 1 bardak kaynar suyun içerisine 1 çay kaşığı eklenir. Demlenmesi için 10 dakika beklenir ve süzülerek tüketilir. Günde 3 bardak şekersiz rezene çayı düzenli olarak tüketilebilir.

Zayıflatan bitkiler: Tarçın

Tarçın detoks etkileri ile bilinir. Vücudu canlandırır ve toksinlerin dışarı hızla atılmasını sağlar. 1 bardak kaynar suyun içerisine 1 çay kaşığı tarçın eklenir. Demlenmesi için 10 dakika beklenir. Ardından süzülür ve içerisine birkaç damla limon suyu eklenerek tüketilir. Bu karışım kan şekeri düzeylerini de dengeler.

Zencefil çayı

Zencefil sindirim sistemi için en faydalı bitkilerden biridir. 1 bardak kaynar suyun içerisine 1 çay kaşığı zencefil eklenir. Demlenmesi için 10 dakika bekletilir. Ardından süzülür ve birkaç damla limon suyu eklenerek tüketilir. Günde 3 bardaktan fazla tüketilmemelidir.

Zayıflama kürü: Bal ve tarçın ile zayıflama

Tarçın ve bal karışımı da kilo vermeye yardımcı olur. 1 bardak kaynar suyun içerisine 1 çay kaşığı bal ve 1 çay kaşığı tarçın eklenir. Karıştırılır ve tüketilir. Her sabah aç karna tüketilmesi önerilir.

Limon, bal ve karabiber suyu

Limon, bal ve karabiber karışımı sindirim sisteminin daha sağlıklı çalışmasını sağlar. Aynı zamanda yağ yakılmasını da hızlandırır. 1 bardak kaynar suya 1 çay kaşığı karabiber eklenir. Demlenmesi için 10 dakika bekletilir. Süzülür ve içerisine yarım limon suyu ile 1 çay kaşığı bal eklenerek karıştırılır ve tüketilir. Bu karışım özellikle sabahları aç karna tüketilmelidir.

Yoğurt

Yoğurt sağlıklı vitaminleri ve mineralleri içeren besinlerden biridir. Protein açısından zengin içeriği ile kilo verme sürecinde diyete eklenmesi önerilir. Kas gelişimini destekler. Her gün öğün aralarında üzerine ahududu ya da çilek eklenmiş 1 kase yoğurt tüketilebilir.

Keten tohumu zayıflatırmı?

Keten tohumu bağırsaklardaki sağlıklı bakterilerin artmasına yardımcı olur. Bu şekilde sindirim sistemi için son derece faydalıdır. 1 bardak kaynar suyun içerisine 1 çay kalığır keten tohumu eklenerek tüketilebilir. Keten tohumu salata ve yemeklere eklenerek de tüketilebilir.

Hindistan cevizi yağı

Her gün düzenli olarak 2 ila 3 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı tüketilmesi önerilir. Bu yağ vücutta yağ birikmesini engeller. Aynı zamanda etkin bir şekilde hayati mineralleri emer ve gerekli besinlerin eksikliğine karşı vücudu korur. Yemek ve salatalara eklenerek tüketilebilir.

Nane çayı

Nane birçok sindirim sorunun önlenmesine yardımcı olur. Aynı zamanda ferahlatıcı etkileri de vardır. Her gün 3 bardak kadar şekersiz nane çayı tüketilebilir. Içerisine limon suyu ya da bal da eklenebilir.

Kilo vermek için yapılması gerekenler:

Havuç, greyfurt ve diğer lifli meyveler mutlaka beslenme düzenine eklenmelidir.

Diyete ek olarak her gün düzenli şekilde spor yapılması önerilir.

Protein içeren gıdalar tüketilmelidir. Bu besinler vücuttaki yağ oranını azaltırken kas hacmini artırır.

Diyet sırasında enerji kaybının önlenmesi için her gün 8 saat uyunmalıdır. Uykusuzluk kilo vermeyi olumsuz etkiler.

Tuz tüketimi mutlaka kısıtlanmalıdır.

Kızarmış ve yağlı besinlerden uzak durulmalıdır.

Her gün düzenli olarak 10 ila 13 bardak su tüketilmelidir.

Kilo vermek için yapılmaması gerekenler:

Kahvaltı kesinlikle atlanmamalıdır.

Gazlı ve asitli içecekler içilmemelidir.

Akşam yemeklerinde ağır yemekler tüketilmemelidir.

Süt ve süt ürünlerinde yağlı ürünler tercih edilmemelidir. Yağsız ya da az yağı  süt ürünleri tüketilebilir.

Zayıflamak İçin Ne Yemeli: Kilo Vermenin Püf Noktaları 2019

Zayıflamak İçin Ne Yemeli: Kilo Vermenin Püf Noktaları 2019
Zayıflamak İçin Ne Yemeli: Kilo Vermenin Püf Noktaları


Zayıflamak İçin Ne Yemeli: Kilo Vermenin Püf Noktaları


Zayıflamak İçin Ne Yemeli: Kilo Vermenin Püf Noktaları


Zayıflamak İçin Ne Yemeli: Kilo Vermenin Püf Noktaları


Zayıflamak İçin Ne Yemeli: Kilo Vermenin Püf Noktaları


Zayıflamak İçin Ne Yemeli: Kilo Vermenin Püf Noktaları


Zayıflamak İçin Ne Yemeli: Kilo Vermenin Püf Noktaları