Özet P. Ershovun Kambur At 2019

Özet P. Ershovun Kambur At 2019

Özet P. Ershovun Kambur At 29 15.01.2019, 22:33

Özet P. Ershov'un "Kambur At"

P. Ershov'un "Kambur At", peri masalı bir şiir. Ayetin hafifliği, kanatlı ifadelerin bolluğu ve hiciv varlığı nedeniyle iş, çocuklar arasında değil, yetişkinlerde de oldukça popülerdir.

At kambur bir özetiniÖzet: "Kambur At", bir hırsızın yakalanması

Bir köylünün üç oğlu vardı. Zeki - Danilo, öylesine - Gavrilo, ve aptal herif - Ivan. Alanları var, buğday yetiştiriyor ve sermaye piyasasında tahıl satıyorlar. Aniden birisi gece mahsullerini çiğnemeye başladı. Kardeşler görev döngüsünü kabul ettiler. Yaşlı ve ortalaman hava şartlarından korkuyordu. Hiçbir şey görmeden gittiler. Ancak Ivan beklemek ve altın uzun bir yelesi ile beyaz bir kısrak yakalamak başardı. Özgürlük karşılığında, üç at doğuracağına söz verdi: iki güzel, üçüncüsü - kamburlu küçük bir at. Hiçbir koşulda satılmaz. Bu kambur at At, Ivan ve her şeyde bir asistan ve bir defans oyuncusu için olacak. Üç gün sonra oldu.

Özet: "Kambur At", atların satışı

Yakında Gavrilo ve Danilo bu atları buldu, onları aldı ve satmak için başkente götürdü. Kaykay Ivan'ı kardeşleriyle hemen yakalar. Danilo ve Gavrilo af diliyor. Kardeşler beraber şehre giderler.bir masalGece sahada durdular, gördüler.uzak ateş Kardeşler Ivan'ı keşif yolculuğuna gönderdi. Bir tüy yaktı. Kambur At, Firebird'e ait olduğunu söyledi ve onu alan kişi başı dertte olacaktı. Ivan dinlemedi ve kalemi şapkasına koydu, ama kardeşler bir şey söylemedi. Vali kral için at alır. Yolda olanlar serbest ve Ivan'a geri dönerler. Böyle bir şeyi gören kral onu kraliyet damatlarının başı olmaya çağırıyor. Ivan buna razidir. Yaşlı kardeşler para alır, eve dönüp evlenirler.

Özet: "Kambur At", Çars için Firebird

Bir süre sonra kraliyet uyku tulumu bir şeyler başlattı.şüphelenmek için. Ahırların eski şefi Ivan'ın atlarla ilgilenmediğini, ancak her zaman temiz ve iyi beslenmiş olduğunu gözlemlemektedir. Neyin yanlış olduğunu öğrenmek için gecenin durak noktasında saklanır. Boyarin Ivan'ın Firebird tüyünü çıkardığını gördü ve istikrarı yaktı. Besledi, hayvanları suladı ve hemen uykuya daldı. Uyuyan adam derhal krala gitti. Ivan'ın Firebird tüyünü gizlemekle kalmadığını, bununla da övündüğünü bildiriyor. Kral onu bu göreve gönderir. Kambur At yardım vaat ediyor.ruffian kıçlanmış at başıKralın iki basamaklı darı ve darı için sormasını öneriyor.yurtdışı şarabı. Sabah yolculuklarına başladılar. Yakında bir açıklığın olduğu ormana, üstünde ise gümüş bir dağ ulaşıyorlar. Her gece Firebird derecesinden su içmek için buraya gelirler. Seahorse Ivan tek oluk darı içine dökün ve şarap ile kendini gizlemek için alt alta doldurun önerir. O yaptı. Firebirds çukura uçtuğunda Ivan kurnazca birisini yakaladı. Kral bu armağandan çok mutlu. Ivan'ı görevde teşvik eder. Şimdi o kraliyet merdiveni.

Peri masalı "The Little Humpbacked Horse" kısa içeriği: Çar için bakire

Ama uyku tulumu sakinleşmiyor. Bir gün Ay'ın annesinin getirdiği Çar-kızlık ve Güneş'in erkek kardeşi hakkında bir peri masalını duydu. Kralın acelesiyle uyumak ve Ivan'ın onu yakalamaya cesaret ettiğini bildirir. At bu görevdeki sahibine yardımcı olmayı vaat ediyor. Bunu yapmak için, sadece tatlılar, bir akşam yemeği aleti ve yola altın bir çadır almanız gerekiyor. Sabah onların yolculuğuna çıkmışlar. Yakında okyanusa kadar sürdüler. Kıyıda bir çadır yaydılar, bir yemek masası ve tatlılar koydular ve kendilerini sakladılar. Prenses içeri girdi, yedi, içti ve arp çalmaya başladı. Ivan çadırın içine koştu ve yakaladı. Kızı başkente götürdü. Kral ona evlenme teklifinde bulunur, ancak önce okyanusun dibinde yatan bir yüzük almasını gerektirir. Lord tekrar Ivan'ın görevine gönderir. Kral hizmetçi, akrabalarına giderken onu durdurup ona boyun eğmesini ister.

Özet "Küçük Kambur At": Çar-kızlık için bir yüzük

Ivan Paten'e okyanusa yaklaşıyor ve görüyorBir köyün bulunduğu sırtında yatan bir balina. Neden bu kadar cezalandırıldığını da soruyor. Gezginler Tsar'ın malikanesine geldi. Geceleri, Güneş onun içinde dinlenmiş ve gündüz - bir ay. Annesi kızının hayatta olduğu için mutludur, ama yaşlı bir kralla evlenmek istediğine öfkelenir. Sadece genç bir adam böyle güzelliğin kocası olmalı. Ayrıca, denizde üç düzine yutulmuş gemiyi serbest bıraktığında balinanın serbest bırakılacağını da öğrendi. Köylüler hızla sırtını terk ederler. Keith gemilere çıkıp kendini yüzebilir. Minnettarım, Ivan'a yardım eder: mersin balığı denizin dibine gönderir ve bir halkalı bir sandık bulurlar.

P. Ershov "Kamburlu At". Özet: kraldan kurtuluş

Kral kızı ona veriyor, ama o yapmadığını söylüyor.yaşlı bir adamla evlenmek istiyor. Ve gençleşmek için, kralın soğuk suyla bir kazan içine dalması gerekir, sonra - sıcak ve son olarak - kaynayan süt ile. Tüm bunların önce Ivan tarafından yapılmasını emrediyor. Ve ona yardım etmek için At geliyor. Kuyruğunu sallar, namlusunu kazana döker, Ivan'a iki kez su sıçratır, yüksek sesle ısrar eder ve sadece batırdıktan sonra ve ondan daha da güzelleştikten sonra. Kral bu dönüşüme inanıyordu. Kaynayan sütle kazana atladı ve tabii ki pişirildi. İnsanlar bakire olarak kraliçelerini tanıdılar ve Ivan'ı bir taca götürdü. Peri masalı bir düğün ziyafeti ile biter.

Özet P. Ershovun Kambur At 2019

Özet P. Ershovun Kambur At 2019

Related news

 • Sev Yeter 75. Bölüm Özeti 26 Eylül Fragmanı Mihka İntihar Ediyor
 • Süper Loto sonuçları: Büyük ikramiye devretti Süper Loto sonuçları 22 Kasım
 • Panda
 • Penzadaki Oceanarium: çalışma modu, fiyatlar, incelemeler

 • Özet P. Ershovun Kambur At 42

  Özet P. Ershovun Kambur At


  Özet P. Ershovun Kambur At 22

  Özet P. Ershovun Kambur At 55

  Özet P. Ershovun Kambur At 6

  Özet P. Ershovun Kambur At 44

  Özet P. Ershovun Kambur At 52

  Özet P. Ershovun Kambur At 62

  Özet P. Ershovun Kambur At 68